"Odmulanie" komputera

(Marex8) #1

Mam zamiar na blogu zrobić serię poradników do odmulania komputera dla laików. Zastanawiam się co opisać? CCleaner, Odkurzacz, Malwarebytes, AdwCleaner, Defraggler?

(Odyniec_Stary) #2

Chcesz opisać obsługę programu, czy zrobić poradnik o przyspieszaniu Windows? To drugie można znaleźć wszędzie i porady się powielają. 

(Johny) #3

Możesz np. AdwCleaner,CCleaner,Combofix.Wiele programów się dubluje,np. CCleaner i Odkurzacz.Możesz opisać zasady odpowiedzialnego korzystania z PC,czyli jak nie instalować  nieświadomie malware i spyware.Wiele programów w domyślnej instalacji instaluje syf,którego nie każdy jest świadomy.Trzeba wybierać zawsze instalację zaawansowaną i czytać instrukcję.Wyrobić w sobie taki nawyk.

(Marex8) #4

Ten post nic nie wnosi do tematu. Może mam swoje intencje a nie tylko upublicznienie tego w internecie od tak sobie może ktoś to znajdzie

@Johny nie do końca CCleaner i Odkurzacz to to samo :wink: ok jeszcze pomyślę, może jeszcze ktoś coś ciekawego wspomni

(Odyniec_Stary) #5

Napisz o swoich intencjach. Z pierwszego nic nie wynika. Chyba że to ma być reklama?

Ja Odkurzacza nie polecam. Potrafi czasami rozwalić rejestr systemowy, usuwając nieodpowiednie pliki.

Poza tym skuteczność w czyszczeniu śmieci raczej umiarkowana. 

(Bogdan_G) #6

Nie pisz, co potrafi odkurzacz, bo to liczą się fakty, a nie powód napisania takiej opinii. A było tu w dziale bezpieczeństwa, że ccleaner uszkodził komuś system. Taki “Komuś”, co ustawiał w ccleaner, to pewnie zapomniał, ale z przekonaniem “głosi”, że to ccleaner nie poleca*

Odkurzacz równie bezpieczny, jak ccleaner. Osiem lat trenuję oba te programy, od pięciu lat na win7. A tak, czytałem, ze potrafi usunąć cracki…

Kombajn glary oszukuje, bo brudas, a po nim nawet ccleaner ma dużo do sprzątania.

Tak tak Przyjacielu @Odyniec_Stary - po ccleanerze dużo usuwa jetclean. Setki śmieciowych wpisów rejestrze pozostawionych przez ten ccleaner, czy wise niedoróbki. Sprawdź. Trzeba mu przy instalacji klikać w DECLINE, ale nie oszukał teź przez ponad 5 lat i na ustawieniach producenta równie bezpieczny, jak ccleaner, jeszcze zrobisz punkt przywracania systemu, wejdziesz w panel przywracania systemu. To jedyny program, po którym wyraźnie odczuwa sie przyspieszenie systemu. 

Pozdrawiam

(Odyniec_Stary) #7

JetClean sprawdzałem. Nigdy nie wyszukiwał mi więcej śmieciowych wpisów niż CCleaner (czasem kilka, czasem wcale).

Jeśli Tobie wyszukuje setki, to musisz mieć niezły bajzel w systemie. W dodatku ten program nie jest już rozwijany.

(Bogdan_G) #8

A szkoda, że nie rozwijany. Dużo instaluję, pobieram i też dużo usuwam. Widzę wyraźnie różnicę między ccleanerem a jetcleanem.

Korzystam też z shellbag analyzer cleaner. Na win7 x64 co kilka miesięcy uruchamiam privazer.

U mnie nie ma antywirusów, a wszystko chodzi piorunem. Ale mam dużo czasu, żeby mieć podgląd na wszystkie np otwarte pliki i foldery w systemie. Nie morduję windowsa stosując programy typu unlocker. Po prostu zamykam uchwyt, potem leci do kosza choćby z NT - pinball.

(Odyniec_Stary) #9

A u mnie jest antywirus i też wszystko działa piorunem. A do tego mam bezpieczniejszy system ;) 

(angry) #10

Ja używam Odkurzacz i CCeaner i jeszcze nic mi nie popsuły. A zawsze te 1-10 GB więcej