"Odmulanie" komputera

Mam zamiar na blogu zrobić serię poradników do odmulania komputera dla laików. Zastanawiam się co opisać? CCleaner, Odkurzacz, Malwarebytes, AdwCleaner, Defraggler?

Chcesz opisać obsługę programu, czy zrobić poradnik o przyspieszaniu Windows? To drugie można znaleźć wszędzie i porady się powielają. 

Możesz np. AdwCleaner,CCleaner,Combofix.Wiele programów się dubluje,np. CCleaner i Odkurzacz.Możesz opisać zasady odpowiedzialnego korzystania z PC,czyli jak nie instalować  nieświadomie malware i spyware.Wiele programów w domyślnej instalacji instaluje syf,którego nie każdy jest świadomy.Trzeba wybierać zawsze instalację zaawansowaną i czytać instrukcję.Wyrobić w sobie taki nawyk.

Ten post nic nie wnosi do tematu. Może mam swoje intencje a nie tylko upublicznienie tego w internecie od tak sobie może ktoś to znajdzie

@Johny nie do końca CCleaner i Odkurzacz to to samo :wink: ok jeszcze pomyślę, może jeszcze ktoś coś ciekawego wspomni

Napisz o swoich intencjach. Z pierwszego nic nie wynika. Chyba że to ma być reklama?

Ja Odkurzacza nie polecam. Potrafi czasami rozwalić rejestr systemowy, usuwając nieodpowiednie pliki.

Poza tym skuteczność w czyszczeniu śmieci raczej umiarkowana. 

Nie pisz, co potrafi odkurzacz, bo to liczą się fakty, a nie powód napisania takiej opinii. A było tu w dziale bezpieczeństwa, że ccleaner uszkodził komuś system. Taki “Komuś”, co ustawiał w ccleaner, to pewnie zapomniał, ale z przekonaniem “głosi”, że to ccleaner nie poleca*

Odkurzacz równie bezpieczny, jak ccleaner. Osiem lat trenuję oba te programy, od pięciu lat na win7. A tak, czytałem, ze potrafi usunąć cracki…

Kombajn glary oszukuje, bo brudas, a po nim nawet ccleaner ma dużo do sprzątania.

Tak tak Przyjacielu @Odyniec_Stary - po ccleanerze dużo usuwa jetclean. Setki śmieciowych wpisów rejestrze pozostawionych przez ten ccleaner, czy wise niedoróbki. Sprawdź. Trzeba mu przy instalacji klikać w DECLINE, ale nie oszukał teź przez ponad 5 lat i na ustawieniach producenta równie bezpieczny, jak ccleaner, jeszcze zrobisz punkt przywracania systemu, wejdziesz w panel przywracania systemu. To jedyny program, po którym wyraźnie odczuwa sie przyspieszenie systemu. 

Pozdrawiam

JetClean sprawdzałem. Nigdy nie wyszukiwał mi więcej śmieciowych wpisów niż CCleaner (czasem kilka, czasem wcale).

Jeśli Tobie wyszukuje setki, to musisz mieć niezły bajzel w systemie. W dodatku ten program nie jest już rozwijany.

 

 

A szkoda, że nie rozwijany. Dużo instaluję, pobieram i też dużo usuwam. Widzę wyraźnie różnicę między ccleanerem a jetcleanem.

Korzystam też z shellbag analyzer cleaner. Na win7 x64 co kilka miesięcy uruchamiam privazer.

U mnie nie ma antywirusów, a wszystko chodzi piorunem. Ale mam dużo czasu, żeby mieć podgląd na wszystkie np otwarte pliki i foldery w systemie. Nie morduję windowsa stosując programy typu unlocker. Po prostu zamykam uchwyt, potem leci do kosza choćby z NT - pinball.

A u mnie jest antywirus i też wszystko działa piorunem. A do tego mam bezpieczniejszy system ;) 

Ja używam Odkurzacz i CCeaner i jeszcze nic mi nie popsuły. A zawsze te 1-10 GB więcej