Odnalezienie skradzionego telefonu

(Fedrix) #1

Witam. Mojemu wujkowi skradziono telefon na abonament lub po prostu go zgubił. Dowiedziałem się, że trzeba go zablokować u operatora oraz zgłosić sprawę na policji. Chciałem jednak zapytać jakie są sposoby i szanse jego odnalezienia poza tradycyjnym szukaniem. Jak wygląda sprawa z namierzaniem po numerze IMEI? Jakieś inne sposoby? Płatne aplikacje, strony, firmy zajmujące się tym? Bardzo proszę o pomoc.

(mrFreeze) #2

Co zgłosić na Policję, że zgubił telefon :smiley: :smiley: :smiley: Szansa na odnalezienie zerowa chyba za dużo filmów SF się naoglądałeś

(bachus) #3

Zależy, jak to jakiś iPhone a złodziej nie ma pojęcia, to jakieś szanse są… ja mam w Androidzie głęboko zintegrowane z firmware oprogramowanie, że nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych aplikacja przy dostępie do internetu poda swoją lokalizację…

(funbooster) #4

Jakież to oprogramowanie ?

(bachus) #5

Cerberus na zrootowanych telefonach potrafi się tak głęboko zintegrować.

https://www.cerberusapp.com/help.php

(Fedrix) #6

Magiczne słowo: lub.

Telefon posiada(ł) Androida. Przeglądałem internet i trafiłem na strony, gdzie rzekomo wystarczy podać numer telefonu i przybliża lokalizację, ale coś czuję, że to jakiś bubel. Serio nie ma żadnego sposobu?

(mrFreeze) #7

Tak Policja nie ma co robić ma czas szukać wujka telefon bo zgubił a może mu ukradli…

(igrek) #8

Możesz podać na policji imei a nuż za kilka lat przy jakiejś kontroli się znajdzie

(lordjahu) #9

Uno - idziesz do operatora by zablokował numer - bo jak jest abonament z limitami, to tzw “znalazca” może podbić rachunek.

Dwa - Jeżeli telefon jest sporo warty tak jak i dane w nim zawarte (dokumenty, zdjęcia) zgłoś sprawę na policję, podając nr. IMEI oraz kopię stosownych dokumentów ukazujących kto jest jego właścicielem. 

(kuba3351) #10

Jeśli telefon był zalogowany na konto google, możesz sspróbować na własną rękę namierzyć telefon wchodząc tutaj:

https://www.google.com/android/devicemanager?hl=pl

(GioWDS) #11

Jeśli to smark od Sony to możesz spróbować przez myXperia.

Rozwiązanie dla kogoś kto jest w stanie wywołać zdalnie 112 z telefonu - wystarczy wywołać takie połączenie i sprintem do regionalnego centrum ratownictwa medycznego - lokalizacja dokładniejsza niż z gpsu.

(rubin714p) #12

Jeśli zablokujesz imei to w życiu nie odnajdziesz. Po prostu zgłosić na policje kradzież -o ile został skradziony - i wtedy jest szansa ,że namierzą telefon po numerze imei -gdzie się loguje do nadajnika . Co do aplikacji itp to przypuszczam,że po wgraniu nowego softu aplikacja zakopana bardzo głęboko zostanie usunięta :).

(GioWDS) #13

Dla cywili - o ile nikt nie zadzwoni na 112 - nie stosuje się namierzania po numerze IMEI.

(funbooster) #14

Jak zgubiłeś fona i nie możesz go namierzyć przez np. ADM to zapomnij że kiedykolwiek go znajdziesz :wink: No chyba, że na allegro. Kiedyś mnie typek oszukał z wymianami telefonów przez internet i co myślicie że policja coś zrobiła? Po 3 miesiącach od zgłoszenia zadzwonili do mnie, że mogę iść pogadać na komendę, pewnie tylko jakieś papierki wypełnić :wink: Nie poszedłem bo jeśli mają taki zapłon, żeby ze mną pogadać to już widzę jak się palą do poszukiwać. Mimo, że miałem zdjęcie dowodu osobistego gostka, który mnie oszukał :wink: Welcome in POLAND.