Odnalezienie skradzionego telefonu

Witam. Mojemu wujkowi skradziono telefon na abonament lub po prostu go zgubił. Dowiedziałem się, że trzeba go zablokować u operatora oraz zgłosić sprawę na policji. Chciałem jednak zapytać jakie są sposoby i szanse jego odnalezienia poza tradycyjnym szukaniem. Jak wygląda sprawa z namierzaniem po numerze IMEI? Jakieś inne sposoby? Płatne aplikacje, strony, firmy zajmujące się tym? Bardzo proszę o pomoc.

Co zgłosić na Policję, że zgubił telefon :smiley: :smiley: :smiley: Szansa na odnalezienie zerowa chyba za dużo filmów SF się naoglądałeś

Zależy, jak to jakiś iPhone a złodziej nie ma pojęcia, to jakieś szanse są… ja mam w Androidzie głęboko zintegrowane z firmware oprogramowanie, że nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych aplikacja przy dostępie do internetu poda swoją lokalizację…

Jakież to oprogramowanie ?

Cerberus na zrootowanych telefonach potrafi się tak głęboko zintegrować.

https://www.cerberusapp.com/help.php

Magiczne słowo: lub.

 

 

Telefon posiada(ł) Androida. Przeglądałem internet i trafiłem na strony, gdzie rzekomo wystarczy podać numer telefonu i przybliża lokalizację, ale coś czuję, że to jakiś bubel. Serio nie ma żadnego sposobu?

Tak Policja nie ma co robić ma czas szukać wujka telefon bo zgubił a może mu ukradli…

Możesz podać na policji imei a nuż za kilka lat przy jakiejś kontroli się znajdzie

 

Uno - idziesz do operatora by zablokował numer - bo jak jest abonament z limitami, to tzw “znalazca” może podbić rachunek.

Dwa - Jeżeli telefon jest sporo warty tak jak i dane w nim zawarte (dokumenty, zdjęcia) zgłoś sprawę na policję, podając nr. IMEI oraz kopię stosownych dokumentów ukazujących kto jest jego właścicielem. 

Jeśli telefon był zalogowany na konto google, możesz sspróbować na własną rękę namierzyć telefon wchodząc tutaj:

https://www.google.com/android/devicemanager?hl=pl

Jeśli to smark od Sony to możesz spróbować przez myXperia.

Rozwiązanie dla kogoś kto jest w stanie wywołać zdalnie 112 z telefonu - wystarczy wywołać takie połączenie i sprintem do regionalnego centrum ratownictwa medycznego - lokalizacja dokładniejsza niż z gpsu.

Jeśli zablokujesz imei to w życiu nie odnajdziesz. Po prostu zgłosić na policje kradzież -o ile został skradziony - i wtedy jest szansa ,że namierzą telefon po numerze imei -gdzie się loguje do nadajnika . Co do aplikacji itp to przypuszczam,że po wgraniu nowego softu aplikacja zakopana bardzo głęboko zostanie usunięta :).

Dla cywili - o ile nikt nie zadzwoni na 112 - nie stosuje się namierzania po numerze IMEI.

Jak zgubiłeś fona i nie możesz go namierzyć przez np. ADM to zapomnij że kiedykolwiek go znajdziesz :wink: No chyba, że na allegro. Kiedyś mnie typek oszukał z wymianami telefonów przez internet i co myślicie że policja coś zrobiła? Po 3 miesiącach od zgłoszenia zadzwonili do mnie, że mogę iść pogadać na komendę, pewnie tylko jakieś papierki wypełnić :wink: Nie poszedłem bo jeśli mają taki zapłon, żeby ze mną pogadać to już widzę jak się palą do poszukiwać. Mimo, że miałem zdjęcie dowodu osobistego gostka, który mnie oszukał :wink: Welcome in POLAND.