Odnalezienie zdjęcia Blokady Ekranu, które jest gdzieś na dysku

Problem polega na tym że potrzebuję odzyskać pewne zdjęcia które są na dysku ale mimo używania np: Total Commandera, nie byłem w stanie ich znaleźć. Jak widać na screenie są one w zakładce “ekranu blokady”. Szukałem po wszystkich formatach/frazach i nic nie udało mi odnaleźć. Zamazałem ponieważ są to zdjęcia z rodziną i mogą sobie tego nie życzyć. Poprawcie mnie, jeśli wybrałem zły temat.

1 polubienie

Przechwytywanie

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\SystemData\S-1-5-21-XXX-XXX-XXX-1001\ReadOnly\LockScreen_A

W miejscu “XXX” trzeba wstawić swoje ID dla profilu użytkownika / systemu.

Literę “_A”, zmieniamy jak nie ma tam tej wersji obrazu na której nam zależy (ja mam jeszcze “_O” i “_W”).

Wszystko bezskutecznie. Pobrałem nawet tego Winaero Tweakera bo widziałem że posiadał opcję “Find lock screen images” ale tu też pustka.

Sprawdź może czy to jest aktualne:

Może aplikacja ma nową nazwę w nowszym Windows 10 stąd nic nie znalazł program od WinAero.

Ani śladu po tych zdjęciach :confused:

I tam raczej nie będzie. Zrobiłem eksperyment. W Ustawieniach w opcji Tło dołożyłem nowa tapetę z pliku pobranego z mojego folderu foto. Następnie skasowałem ten plik z folderu i sprawdziłem w folderze Assets. Tam się żaden nowy plik z aktualną datą zapisu nie pojawił mimo że figuruje dalej w opcjach Tła jako miniatura i mogę ustawić nim tapetę. Gdyby mi bardzo zależało ustawiłbym indeksację dysku systemowego by łatwiej szukać. Zrobił następnie podobny eksperyment a potem rozpoczął szukanie pliku po aktualnej dacie i godzinie. Być może trafił do tego samego folderu systemu, co pliki których szukasz. Ostatecznie ten mój gdzieś został zapisany. I chyba raczej nie do losowego folderu.

A tam indeksacja, UltraSearch lub Everything niby powinien w “pół sekundy” się wyrobić (chyba, że to efekt SSD).

Idąc tym śladem jak mam taki crap:

Przechwytywanie

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\SystemData\S-1-5-21-XXX-XXX-XXX-1001\ReadOnly\LockScreen_A

W miejscu “XXX” trzeba wstawić swoje ID dla profilu użytkownika / systemu.

Literę “_A”, zmieniamy jak nie ma tam tej wersji obrazu na której nam zależy (ja mam jeszcze “_O” i “_W”).

Sprawdziłem. Niestety pliku z mojego eksperymentu tam nie ma choć mam tam parę plików o różnych rozmiarach, bedących obrazem mojej aktualnej tapety. Tyle tylko że mam ją od paru lat a w tym czasie Win 10 sie zmieniał. No ale jestem ciekaw czy u niego to co szukał tam znajdzie.

Tak jest na 20H2, mogę najwyżej sprawdzić tylko na 1607 jak laptop się nie przegrzeje (chociaż z USB system działa nawet 5 godzin a z HDD się może zawiesić 5 minut po starcie) lub nie wymusi się po 4 latach aktualizacja do 1903.

Mam 20H2. Mam tam pliki jpg starej ale non stop używanej tapety natomiast pliku z wczorajszej próby nie. I tylko tyle mogę stwierdzić ze tam nie mam jego kopii. No i oczywiście to ze gdzieś jest poniewaz w ustawieniach widać jego miniaturkę i można przy jej pomocy zmienić tapetę. Gdzies to badziewie jest. Tylko gdzie.

@fitrux1337 jeśli zdjęcie da się ustawić jako tapeta, to… zrób zrzut ekranu i zapisz do pliku :wink:

Lepsze takie foto jak żadne.

Niby pomysł ze zrzutem ekranu fajny, tylko trzeba robić akcję zablokuj i potem by zniknęły bajery np. godzina, nazwa użytkownika, przycisk wi-fi/sieci kablowej/power (no chyba że ktoś lubi zabawy w GIMP na warstwach).

Jak sprawdziłem to 1607 ma taki sam “\ReadOnly\LockScreen_” i UltraSearch z HDD w 2 sekundy raczej znajdzie go filtrując “graphics” (no chyba że ktoś ma milion plików graficznych).

Zajrzyj do rejestru pod ten adres:
HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Wallpapers
Po prawej stronie są dane BackgroundHistoryPath…od 0 do 4. Za nimi sa ścieżki do plików ostatnich pięciu tapet.
Jest jeszcze następująca scieżka gdzie warto zajrzeć:
C:\Users\Nazwa_uzytkownika\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Themes
Dobrze przejrzeć folder CachedFiles.
Aktualna tapeta to plik TranscodedWallpaper w folderze Themes. Gdy wybierzesz jako tapetę miniaturę zdjęcia którego szukasz to ten plik będzie tą tapetą. Wystarczy skopiować i dodać rozszerzenie “.jpg”
Nie trzeba robić screenu.

Spróbuj tego

Jeżeli to faktycznie zadziała, to znaczy że własny obrazek ekranu blokady jest nieźle ukryty i zabezpieczony. MS chciał powstrzymać wirusy i dziwne aplikacje przed podmianą ekranu blokady?

Wszystko to sprowadza się do uzyskania dostępu do plików w ścieżce
c:\ProgramData\Microsoft\Windows\SystemData\

czyli np.
c:\ProgramData\Microsoft\Windows\SystemData\S-1-5-21-2617317586-2325931609-245776159-1001\

o czym pisał już @krystian3w w 2 poście.
Jak chcesz poznać swój SID (identyfikator), to w CMD wykonaj polecenie:

whoami /user

Katalog SystemData standardowo niedostępny jest też dla Administratora, ale to można obejść, albo metodą zaproponowaną przez @Bradlee, albo - bez “bawienia się” w zmianę uprawnień do katalogu SystemData - tak, jak ja robię, czyli uruchomić np. Total Commandera z uprawnieniami SYSTEM i wtedy wszystko na dysku stoi otworem.
Do tego wykorzystaj prosty (i wspaniały) program RunAsSystem

Potem wystarczy tam wejść i w ścieżce podanej wyżej poszukać. :slight_smile:

1 polubienie

Okejka za RunAsSystem. Tego szukałem.

Dlaczego wy nie czytacie dokładnie wcześniejszych postów…

P.S. Widocznie wiemy jak coś przejąć skoro o tym piszemy. I moze dzięki własnej wiedzy lub poprzez cos takiego jak RunAsSystem

Bo to nie ty, Wiktorze masz problem, a @fitrux1337, który założył ten temat i nie tobie udzielamy rad, jak przejąć na własność katalog lub skorzystać z innych narzędzi.
Ja w tym katalogu mam znacznie więcej zdjęć, niż aktualny obraz blokady, może autor tematu też tam znajdzie to, czego szuka.

Zakładam że On uważnie czyta to co się tu opisuje. Dlatego mam prawo sądzić iż przeczytał że tego co szuka tam nie znajdzie. W związku z tym opisywanie tego jak tam wejść jest bezcelowe a ponieważ o te informacje nie prosił więc pewnie wie.

Jak przeczytał to co pisze [Radek68] to na pewno znalazł.