Odnośnie artykułu "Testujemy aplikację Orange Flex"

Na stronie pojawił się artykuł sponsorowany o Orange Flex Testujemy aplikację Orange Flex i jest tam jedna wielka bzdura. Nie jest to żadna „Sieć komórkowa w aplikacji”. Nadal dostajemy kartę sim którą trzeba wsadzić do telefonu (lub użyć eSIM). Nie wykonujemy połączeń poprzez tą aplikację, nie piszemy przez nią sms’ów, nie łączymy się przez nią do internetu. Ta aplikacja jest tylko do zarządzania naszym abonamentem.

Ja nawet nie czytałem bo podobne bzdury czytałem na TELEPOLIS. Ja nie czytam już tych bzfur bo mam wrażenie, że pisza to ludzie nie mający o tym żadnego pojęcia.

Jak wyobrażasz sobie „łączenie do internetu” przez aplikację?
To nie jest perpetuum mobile, łączyć do sieci możesz się przez fizyczne komponenty jak modem LTE czy Wi-Fi, a nie przez aplikację.
Ale uruchomienie usługi de facto obywa się w całości online, przez aplikację (jeśli masz eSIM), więc taki marketingowy slogan nie wydaje mi się przesadzony.

No właśnie nie wyobrażam bo z technicznego punku widzenia się nie da. Dlatego reklamowanie tego jako „Sieć komórkowa w aplikacji” jest bzdurą i wprowadzaniem klienta w błąd. Dopiero w dalszym procesie dowiadujemy się o co z tym tak na prawdę chodzi.

Nie.

W aplikacji wybierasz numer telefonu, eSIM lub plastikowa SIM. Jak eSIM to aplikacja ją instaluje przechodząć przez kreator w telefonie.

Do samego dzwonienia, internetu LTE, SMS/MMS aplikacja po urucxhomieniu nie jest do niczego potrzebna, szczególnie przy plastikowej SIM. Jest do zarządzania kontem, tak jak Mój Orange.

Slogany reklamowe w tym przypadku to WPROWADZANIE W BŁĄD szczególnie na portalu iT. To tak jakby powiedzieć, że bez Windowsa nie uruchomisz komputera. Slogan?, ale nie prawda bo uruchomisz tylko nie bedzie systemu, na ktorym mozesz sie bawic.

Fyi: @redakcja

Niestety większość osób nie ma konta na forum, nawet nick z sekcji komentarzy (inne wypociny tej redaktorki jako newsy na DP lub polygamia (https://polygamia.pl/sylwia-z,autor,6494511294208129)) nie pomaga namierzyć jakim nickiem wołać Sylwię… mogła nawet wymusić na adminach używania „letnikwiatek” po tym jak taki nick ma forum przypisany pod inną osobę (wtedy silnik chyba coś doklei lub będzie pop-up „ustaw nick/nazwę na forum”).

Czyli uruchomiłeś abonament telefonii komórkowej bez konieczności pójścia do salonu, odebrania karty sim, podpisania dokumentów korzystając wyłącznie z aplikacji?
Jak dla mnie to idealnie wpisuje się w ten slogan.

Nie wiem jak tobie, ale mi na hasło „Sieć komórkowa w aplikacji” przychodzi do głowy jedna myśl. Że jest to sieć komórkowa którą mamy poprzez aplikację. Czyli poprzez nią mamy osobny/swój numer, dzwonimy, piszemy sms’y, itd. I myślę że nie jestem jedynym który by tak pomyślał.

Niektórzy wolą slogan Januszowy niż fakty techniczne jak widać. :slight_smile:

Sieć komórkowa bazuje na fizycznych masztach telekomunikacyjnych, stąd „komórkowa”.
Rozmowy przez aplikację mamy już od dawna i nazywa się to VoIP.

W sumie czasem VoLTE wymaga apki przez brak kompatybilności w smartfonach (np. Plus taką oferuje). Jak Orange było chytre to może starą włączyli do Flex jako „moduł”…

Czytałeś ze zrozumieniem i dokładnie?? Jest tam mowa o kurierze?? No…

No, jest.

To co ci nie pasuje? Tekst moim zdaniem jest całkiem spoko.
Nie wiem, ale odkąd portal przejęli WP to jest tu dużo krytyki i negatywnych wypowiedzi.

Może oczekuje wielkich zielonych oczy jak donice na palmy do mieszkania (najlepiej newbie po liceum lub kończąca dopiero 3 klasę z 4) a nie chłopa 64 letniego z 40 kg nadwagi jako doręczyciela.