Odnosnie reinstalacji/formatowania

Także jest taka sprawa Panowie ^^

Komputer firmy packard bell, kupiony niedawno, vista home premium, i teraz mam pytania? dlaczego jak chce sformatować dysk nie mogę, tylko mam do wyboru obraz płyty tej co dostałem i przez to wgrywają mi się syfy na komp jak Norton i inne duperele typu, skanery na odciski palców itd. niektórych nie mogę odinstalować, komputer po odinstalowaniu potrzebuje optymalizacji, i za każdym razem kiedy re instaluje (nie wiem, czy tak to można nazwać/czy to nie jest przywracanie systemu, …) teraz mam pytanie, czym mogę normalnie sformatować mój dysk i czy mogę, jak mogę to czym, jak nie mogę, to czy mogę skombinować inny oryginalny system i wpisać klucz (nie jestem pewien czy będzie działać, bo nie wiadomo czy komputer nie odmówi mówiąc, ze tylko płyty packard bella jest użyteczna (…)), sterowniki raczej znajdę są na płycie od systemu. Jaka jest wasza opinia?

Nie wiem co za “gość” wymyślił system i sterowniki na jednej płycie …

Ściągnij sobie Hiren`s boot CD i poleć po całym dysku format jak chcesz wszystko wygruzić :slight_smile: A później inny oryginalny system będziesz mógł zainstalować bez problemu…

Z drógiej strony jednak, nie bardzo rozumiem twój problem…

Jesteś pewien, ze będę mógł zainstalować nowy, a jeżeli będzie tak, ze wygryzę ta viste od packard bella i pozycze(oryginala, lecz wpisze moj klucz) i klucz nie zadziała, to co wtedy? będę mógł przywrócić ten stary system?

Prosze o wypowiedz jakiegos modka,

Pozdrawiam.

Będziesz mógł zainstalować napewno. Nie wiem jednak jak będzie z kluczem tj. wejść wejdzie napewno, jednak z aktywacją może być różnie. Nie wiem, czy masz to na zasadzie biosu z tabelą SLIC (OEM) (wtedy zadziała, ale wtedy się nie wbija kodu chyba nawet), lub poprostu masz viste OEM, przywiązaną fabrycznie do tej płyty głównej (wtedy dzwonisz do MS i ci dają nowy klucz…)

Niech się wypowie jakiś expert najlepiej, bo nie czuje się zbyt pewnie co do tych ■■■■■ółek licencyjnych i kluczy

To mnie martwi, komputer był kupowany w Niemczech. Google’owalem z 3h i nic nie znalazłem, nie wiem jakie słowo klucz podać (rożnie próbowałem) ;p

Poczekajmy na kogoś kto jest pewny w tych klockach, żebym nie musiał kupować nowego komputera. :wink:

Pozdrawiam.

Weź od kogoś płytkę Visty HP OEM i wpisz swój kluczyk, jak nie zadziała trudno, jak zadziała - jesteś w domu :slight_smile: Dalej formatujesz partycje. Po instalacji rejestrujesz online lub przez telefon.

Aha, jak kluczyk niezadziała, naciskasz RESET na obudowie, a stary system normalnie się tobie włączy, ponieważ z płyty Visty formatowanie odbywa się dopiero po wpisaniu klucza.

Jesteś tego pewien na 100%, ze będę mógł zrestartować gdy klucz nie będzie odczytywany? tylko w moim komputerze nie ma przycisku restartu, jest tylko po to aby ręcznie wyłączyć komputer w razie jakiejś awarii, a nie zrestartować. Poza tym jak pierwszy raz włączałem komputer to nawet kluczu nie musiałem wpisywać, wszytko automatycznie było.

Jestem pewien na 100%. Klucz wpisuje się przed formatowaniem i instalacją. Po wpisaniu klucza masz okienko z wyborem wersji systemu (zależnie od wpisanego klucza). Jak niemasz przycisku reset to naciśnij na power, żeby się wyłączył i znów, żeby się włączył. Albo w inny sposób odłącz od zasilania i podłącz i wymij płytę.