Odnośniki obrazkowe html

Witam. Jak robię odnośnik z obrazkiem np.

Do img dodaj border=“0”

może trzymajmy się standardów :wink: lepiej to w css załatwić:

img {

border: 0;

}

wtedy w każdym obrazku nie będzie obramowania :wink: ewentualnie jakaś klasa:

img.bez-obramowania {

border: 0;

}

cos tam

Wiem, że też tak można, lecz jeszcze css się nie nauczyłem :(. Nauczę się pewnie w tym miesiącu, ale teraz muszę robić wszystko przez html.

Atrybut border=“0” w znaczniku jest zgodny ze standardem W3C (jakby ktoś nie wiedział).

Co do CSS to używanie go jest dobrą praktyką ale w przypadku najprostszych stron nie ma sensu używania CSS tylko do takiego drobiazgu (ani użycie CSS nie będzie tu błędem ani nie użycie go).

http://www.w3.org/TR/REC-html40/struct/ … l#h-13.7.3

więc tylko przy transitional

Faktycznie ten atrybut jest oznaczony jako “deprected” (zapomniałem o tym; gdzieś czytałem że deprected tylko gdy jego wartość jest 0) ale w html4 wciąż jeszcze jest wspierany i ich validator nie pokazuje niezgodności ze standardem.

Ameryki nie odkryję, ale zdeprecjonowane atrybuty przejdą walidację w doctype HTML 4.01 Transitional, ale nie w HTML 4.01 Strict

właściwie po to jest ten podział

To ja do tego jeszcze dodam że w HTML4 należy na samej górze strony zdefiniować doctype podczas gdy w HTML5 tego już się nie definiuje.

Właściwie to najlepiej od razu zacząć programować zgodnie ze standardem HTML5 w którym wszystko co w HTML4 było oznaczone jako deprected (w tym też atrybut border) nie jest już wspierane chociaż przeglądarki jeszcze nie wspierają w pełni tego standardu.

Na razie można to robić w css i w html, lecz nie długo zhtma ma to zostać zlikwidowane o ile mi się wydaje. Ps. Zapraszam do tego wątku osoby mające pojęcie o javascript: menu-java-script-dokumencie-html-t406979.html

compl , dobrze ci się wydaje, w specyfikacji nadchodzącego HTML5 już tego nie ma.

Czy ktoś mógłby mi pomóc w menu-java-script-dokumencie-html-t406979.html tym temacie?