Odnośniki w miejscu menu kategorii

(Elementalx7) #1

Witam wszystkich !

Mam pewien problem z moją stroną opartą na Wordpress… Próbowałem jakoś umieścić odnośnki w menu, w którym znajdują się kategorie. Szukałem, szukałem i nagle natrafiłem na wtyczkę o nazwie “Dropdown Menu Widget”. Wszystko fajnie… zainstalowała się poprawnie itp… Jednak jak zwykle musiał pojawić się innym problem… Autor napisał, aby widget’a umieścić w “Header Bottom”. U mnie jednak nie ma tego… Jest jedynie “Sidebar”, “Footer left, center, right”.

Styl, który używam nazywa się “Traction”

65998933004072652899.png

Przykład : htpp://mycraft.pl

Znacie może jakieś inny sposobem lub jak “ogarnąć” ten plugin ?

Pozdrawiam !

(Piorunpl) #2

Wydaje mi się, że w tym momencie już nie da rady zmienić menu na to z pluginu przez sam panel WordPressa. Poszukaj w dokumentacji wtyczki kodu php który umieszcza menu na stronie i zamień go z obecnym menu poprzez edycję pliku PHP (chyba header.php).

(adpawl) #3

Czekaj, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem …chcesz dowolnie zarządzać sobie w panelu tym niebieskim menu?

Jeżeli tak, to żadnych wtyczek do tego nie potrzeba.

-edytuj sobie plik header.php i w miejsce:

• <?php if ($traction->hideCategories() != ‘true’ ) : ?> <?php wp_list_categories( ‘title_li=’ ); ?> <?php endif; ?>

[/code] daj:

[code]<?php wp_nav_menu( array( ‘menu’ => ‘My Cat Menu’,‘container’ => ‘div’,‘container_class’ => ‘clear’, ‘container_id’ => ‘cat-nav’,‘menu_class’ => ‘nav’) ); ?>

Potem przejdź w kokpicie do Wygląd >> Menu i utwórz sobie menu o nazwie My Cat Menu , powrzucaj do niego to co chcesz by zawierało i zapisz zmiany.