Odnowa, licencja McAfee Security Center

Niedawno kupiłam laptopa Toshibe z Windows 7 , z wgranym oprogramowaniem McAfee Security Center.

Jednak za 2 tyg. subskrypcja wygasa.

I teraz przydało by się pomyśleć i zaopatrzyć w jakiś pakiet antywirusowy… dlatego mam kilka pytań :slight_smile:

Jeśli odnowie licencję , np. na rok , z ich oficjalnej strony to:

  1. przyślą mi oprogramowanie do domu, jak to się odbywa? zakup jak w sklepie internetowym, wpłata na konto itd

czy taki zakup jest bezpieczny, w razie problemów ewentualnych z wysyłką ?

  1. czy mój wgrany już pakiet trzeba odinstalowywać? i można to zrobić bez problemów? przy McAfee widnieje " McAfee Security Center created for Toshiba"

  2. czy aktywacja przedłużonej licencji odbywa się może tylko poprzez wpisanie klucza z zakupionego produktu? w granym pakiecie (bez żadnych deinstalacji) - jednak nigdzie nie zauważyłam takiej opcji.

  3. w ofercie, jest informacja, że pakiet dotyczy 3 stanowisk . Czy wymagania McAfee tj. 256 MB pamięci RAM , może poprawnie (nie zamulając) działać przy 1GB i 512mb ? RAMu

* Na stronie odnowienia McAfee cena za rok, to 169zł (+ ew. koszty wysyłki?) ,

* na allegro 155zł ( z wysyłką) wydaję mi się, że to jest wszystko to samo, jednak, o dziwo, w wymaganiach nie ma Win7 :frowning: a już się raz tak w kopałam z oprogramowaniem kochanej noestrady…

* oraz allegro wersja OEM za 95zł , czym jest jednak wersja OEM ?!

Mi osobiście McAfee się na razie b. podoba, dlatego, że nie zamula zupełnie pracy komputera, podczas skanowania czy aktualizacji. W opiniach użytkowników, także raczej jest ok. Myślę, że do użytku domowego, jest wystarczający zdecydowanie, ale może jeśli wszystko trzeba odinstalowywać i instalować na nowo i tak… może polecacie coś innego w podobnych kategoriach cenowych ?! Z góry dziękuje, za odp, pewnie do banalnych moich pytań :wink: Pozdrawiam!

Jeżeli masz dużo zbędnej kasy to sobie możesz kupić. Ale według mnie to co jest płatne niekoniecznie musi być lepsze. Rozejrzyj się za jakimś darmowym antywirem na przykład avast,lub AVG.

Ps.: sory, że nie odpowiedziałem ci na żadne pytanie ale myślę że warto się nad tym zastanowić.

nie wiem czy to jest dokładnie to samo ale mam zbędną licencje na Mcafee total protection i moge ci dac za darmo

Na starym komputerze innego użytkownika , jest właśnie darmowy Avast, ale chociaż rzekomo wykrywa wirusy, gorzej jest czasami z ich usunięciem.

Od pewnego czasu jest męka z jakimś wirusem, którego właśnie Avast wykrywa, ale nie może usunąć. Raz, wirus trafił właśnie do mnie przez pendrive’a, ale McAfee sobie z nim od razu poradził. Dlatego byłam przekonana, że to raczej dobry anywirus. 150zł za 3 stanowiska, to nie jest jakaś mocno wygórowana cena, ale fakt - piechotą też nie chodzi. W takim razie co byście polecali ? Zależy mi nie tylko na antywirusie, ale całym pakiecie zabezpieczeń najlepiej.

Xeth, na jaki czas działa ta Twoja zbędna licencja ? nie wiem, jeszcze czy total protection to samo , możesz sprawdzić na stronach w linku wyżej, co posiadasz, lub czym to sie różni.

licencja jest do stycznia 2011

to jest to ma pare dodatkowych bajerów ale powinny się dociagnac

http://home.mcafee.com/store/package.aspx?pkgid=275

hmm , a co tzn " powinny się dociągnąć" ?!

naprawdę, nie potrzebujesz tego całego total protection ?!

w jaki sposób ewentualnie mógłbyś mi to przesłać / udostępnić ?

nie potrzebuje zmieniam często softy i już używam czegoś innego :stuck_out_tongue:

a co do dociągnięcia i przesłania to jak jesteś zainteresowana to wyśle ci dane na pw zalogujesz się nimi na stronie mcafee tylko polskiej bo wersja językowa zależy od tego z jakiej strony się logujesz :wink:

tam ściągniesz taki mały instalatorek wpiszesz w niego ponownie te dane i on aktywuje ściągnie i zainstaluje wszystko co potrzeba