Odnowienie starego kompa

Witam :smiley:

Chciałabym odnowić trochę swojego starego kompa tzn. wstawić jakąś nowa kartę graficzna ale nie mam pojęcia jaka bd najlepsza i w tym nie za droga a wiem ze sprzęt mam nie najlepszy :stuck_out_tongue: jeśli trzeba będzie wymienię też zasilacz, wiec proszę o rade ; )

Procesor - Intel Celeron 4 1715 Mhz

Płyta Główna - Asus P4S533-E (6 PCI, 1 AGP, 3 DMII)

RAM - 512 MB

Karta Graficzna - Radeon 7000 (64 MB)

Zasilacz - Codegen 300W

CO do grafiki to Ci nie poradzę - wybrał bym jakąś Nvidię.

Natomiast co do procesora kupił bym normalny P4 z HT (do 2.53GHz chyba obsługuje) oraz dołożył 512MB RAM

LuckyThirteen , niestety tego dziadziusia nie warto reanimować, jest to naprawdę stary sprzęt.

Ile masz do wydania?

LuckyThirteen , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

SzoteK, myślałam tak ok. 500 zł ; D ale w sumie masz rację ; )

chciałam trochę go “odpicować” żeby jakoś móc poszaleć bo ani na tym ani na laptopie nie mam możliwości, ech ; (

LuckyThirteen , za 500zł można stworzyć nowy zestaw na Pentiumie Dual Core (które świetnie się podkręcają) który będzie kilkanaście razy wydajniejszy od tego złomka :slight_smile: (w grę wchodzą głównie używane części)

Podać propozycję? :slight_smile:

SzoteK , Zależy mi na czymś tanim a dobrym ; ) nawet max tak do 600 - 700 zł, więc będę bardzo wdzięczna jeśli coś zaproponujesz :smiley:

LuckyThirteen , grasz na tym PC w jakieś gry? :slight_smile: Do czego używasz go?

SzoteK , głównie filmy i gry

LuckyThirteen , moja propozycja:

Procesor Intel Pentium Dual Core E5200 2,5GHz (do lekkiego OC do 2,9GHz)

Płyta główna GIGABYTE EP35-DS3R (licytacja tak do 160-170zł)

Pamięć Good Ram DDR2 2GB PC2-6400 x2

Karta graficzna PALIT Radeon 4850 Sonic 512MB

Zasilacz Aerocool VP-450

Taki zestaw (po lekkim OC procka) powinien starczyć do gier w nowsze gry (oprócz Battlefielda 3, za słaby procesor…) ale do reszty starczy :stuck_out_tongue:

Dysk, obudowa, napęd zostaje ze starego PC

Co Ty na to?

ja zamiast podanej przez Szotka płyty głównej wziąłbym coś na chipsecie P41 (do znalezienia na morelach za ok 160 zł), bo obsługuje ddr3, które są dużo tańsze (za 4 GB zapłaci się ok 65 zł).

co do pozostałych podzespołów to się zgadzam z Szotkiem - tani i w miarę wydajny sprzęt.

SzoteK , Interesujący zestaw ;D cena ok ;D zapewne takie bd moje zakupy ; )

później ewentualnie dysk twardy jeszcze dokupię ; )

dzięki za radę ; )

m1k3 ma rację. P41, a nawet G41+DDR3. Nie ma sensu pchanie się w drogie DDR2, a do lekkiego OC G41 wystarczy. No i płyta byłaby nowa, na gwarancji.

Hmm…pomyślę w sumie fakt DDR3 4GB kosztuje gdzieś ok. 70 zł … DDR2 ok. 200zł więc to bez sensu bo nieźle przepłacę…