Odnowienie starego kompa

(Patrishia92) #1

Witam :smiley:

Chciałabym odnowić trochę swojego starego kompa tzn. wstawić jakąś nowa kartę graficzna ale nie mam pojęcia jaka bd najlepsza i w tym nie za droga a wiem ze sprzęt mam nie najlepszy :stuck_out_tongue: jeśli trzeba będzie wymienię też zasilacz, wiec proszę o rade ; )

Procesor - Intel Celeron 4 1715 Mhz

Płyta Główna - Asus P4S533-E (6 PCI, 1 AGP, 3 DMII)

RAM - 512 MB

Karta Graficzna - Radeon 7000 (64 MB)

Zasilacz - Codegen 300W

(ra-v) #2

CO do grafiki to Ci nie poradzę - wybrał bym jakąś Nvidię.

Natomiast co do procesora kupił bym normalny P4 z HT (do 2.53GHz chyba obsługuje) oraz dołożył 512MB RAM

(Szotek5) #3

LuckyThirteen , niestety tego dziadziusia nie warto reanimować, jest to naprawdę stary sprzęt.

Ile masz do wydania?

LuckyThirteen , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

(Patrishia92) #5

SzoteK, myślałam tak ok. 500 zł ; D ale w sumie masz rację ; )

chciałam trochę go "odpicować" żeby jakoś móc poszaleć bo ani na tym ani na laptopie nie mam możliwości, ech ; (

(Szotek5) #6

LuckyThirteen , za 500zł można stworzyć nowy zestaw na Pentiumie Dual Core (które świetnie się podkręcają) który będzie kilkanaście razy wydajniejszy od tego złomka :slight_smile: (w grę wchodzą głównie używane części)

Podać propozycję? :slight_smile:

(Patrishia92) #7

SzoteK , Zależy mi na czymś tanim a dobrym ; ) nawet max tak do 600 - 700 zł, więc będę bardzo wdzięczna jeśli coś zaproponujesz :smiley:

(Szotek5) #8

LuckyThirteen , grasz na tym PC w jakieś gry? :slight_smile: Do czego używasz go?

(Patrishia92) #9

SzoteK , głównie filmy i gry

(Szotek5) #10

LuckyThirteen , moja propozycja:

Procesor Intel Pentium Dual Core E5200 2,5GHz (do lekkiego OC do 2,9GHz)

Płyta główna GIGABYTE EP35-DS3R (licytacja tak do 160-170zł)

Pamięć Good Ram DDR2 2GB PC2-6400 x2

Karta graficzna PALIT Radeon 4850 Sonic 512MB

Zasilacz Aerocool VP-450

Taki zestaw (po lekkim OC procka) powinien starczyć do gier w nowsze gry (oprócz Battlefielda 3, za słaby procesor..) ale do reszty starczy :stuck_out_tongue:

Dysk, obudowa, napęd zostaje ze starego PC

Co Ty na to?

(L2m1k3) #11

ja zamiast podanej przez Szotka płyty głównej wziąłbym coś na chipsecie P41 (do znalezienia na morelach za ok 160 zł), bo obsługuje ddr3, które są dużo tańsze (za 4 GB zapłaci się ok 65 zł).

co do pozostałych podzespołów to się zgadzam z Szotkiem - tani i w miarę wydajny sprzęt.

(Patrishia92) #12

SzoteK , Interesujący zestaw ;D cena ok ;D zapewne takie bd moje zakupy ; )

później ewentualnie dysk twardy jeszcze dokupię ; )

dzięki za radę ; )

(vanderneels) #13

m1k3 ma rację. P41, a nawet G41+DDR3. Nie ma sensu pchanie się w drogie DDR2, a do lekkiego OC G41 wystarczy. No i płyta byłaby nowa, na gwarancji.

(Patrishia92) #14

Hmm...pomyślę w sumie fakt DDR3 4GB kosztuje gdzieś ok. 70 zł ... DDR2 ok. 200zł więc to bez sensu bo nieźle przepłacę...