Odpadająca nalepka z lapka

(Drobok) #1

W wyniku wysokich temperatur, zaczyna mi odchodzić nalepka z windy. Podzielcie się swoimi sposobami na utrzymanie jej na swoim miejscu ;]

(Szotek5) #2

Przezroczysta taśma klejąca :stuck_out_tongue:

(Marek Krakus) #3

Dwustronna taśma klejąca po całkowitym odklejeniu nalepki.

(nnick) #4

Przykleić pod akumulatorem...

(dragonn) #5

Jeżeli nie jest to nalepka z "cd key" ale z logo windows to się nie przejmuj, nie jest do niczego potrzebna, ja swoją odkleiłem od razu po zakupie lapka. A przy okazji chyba czas przeczyścić lapka, raczej nie jest to normalne że naklejki się odklejają od temperatury :o .

(Drobok) #6

Odlepia się nalepka win7 for acer :stuck_out_tongue:

A na lapku gram więc temperatury są dość wysokie ;]

(system) #7

taśma klejąca

jak się o key boisz to zeskanuj nalapke :smiley:

(dragonn) #8

drobok albo masz wadliwy laptop (wadliwe chłodzenie) albo jest strasznie zakurzony ja przy graniu miałem max 73C i wtedy lapek był strasznie zanieczyszczony, jak przeczyściłem to rzadko przekracza 60C. Długo już nie czyściłeś swojego lapka?

(Drobok) #9

Nigdy go jeszcze nie czyściłem, lap ma pół roku ;]

Przy jakiś wymagających tytułach jest stosunkowo gorący, jednak przy starszych gierkach które chodzą pod 7 w ogóle się nie grzeje ;]

Ostatnio próbowałem zainstalować na nim xp to tak zaczął się grzać, że aż się resetował. Jednak po instalacji podczas której stał pod nim wiatrak już tak się nie grzeje ;]

(dragonn) #10

Na ja mam swojego większe pół roku, i był strasznie zakurzony, jak wziąłem sprężone powietrze i puściłem w otwór wentylacyjny to drugim końcem wyleciała struga kurzu na ponad 20cm.

(Drobok) #11

To trza będzie wyczyścić. Btw czyścił ktoś kiedyś lapa kompresorem ??

(dragonn) #12

drobok zależy jakim, ja użyłem kompresora od lodówki, ale powietrze najpierw napuściłem do butli która następnie stała 1 dzień żeby olej się osiadł. Bezpośrednio kompresorem bym nie robił, chyba że bezolejowym. I co do czyszczenia najlepiej jest dmuchać w kierunku wlot > wylot powietrza, czyli zgodnie z jego naturalnym przepływem, ale w niektórych lapkach nie ma takiej możliwości np. w moim, wtedy najlepiej dmuchać tam gdzie jest wylot, ale na samym jego krańcu, kurz powinien wtedy zrobić "kółko" na wentylatorze i wylecieć drugim krańcem wylotu powietrza (ja tak miałem).

(Ramirez1) #13

Możesz ściągnąć klawiaturę i wsadzić rurkę od puszki ze sprężonym powietrzem w któryś otwór i przeczyścić od sprężonego powietrza raczej nic nie powinieneś urwać , a jak się boisz takie rzeczy robić to zanieś gdzieś do jakiegoś komputerowego gdzie się zajmują takimi usługami.Ja to biorę śrubokręt i jazda :slight_smile: . A co do tematu to zabezpieczyć dobrze jak koledzy radzą w taśmę albo pod okładkę książki włóż .