Odpalanie gier na Windows na linuxie

Mam bardzo dużo płyt z grami na windows.
Jest możliwoś zainstalowania gier z płyt na linuxie?

Jeśli są kompatybilne z tym systemem, to tak. Ale w 99% nie :slight_smile:

A Wine?

1 polubienie

W tym wypadku https://www.playonlinux.com/pl/ może być pomocne.
O ile dobrze pamiętam, skrypty umożliwiają instalację gier w z płyty.
Trzeba pamiętać, że i tak nie wszystkie gry da się uruchomić, ale część może zadziałać.

Wine.
Ale oprogramowania na windows najlepiej używać na windowsie.

Lutris pozwala na korzystanie z Protona, który może być alternatywą dla Wine. Proton to taki Wine (bo z niego się wywodzi), ale na sterydach. Lutris natomiast ma instalki, ale przeznaczony jest raczej do gier.

A czy lutris umożliwia instalację gier z płyty? Autorowi chyba właśnie o to chodzi.

Umożliwia. Tzn. ja miałem sytuację, że prosił o wybranie pliku instalatora. Plik instalatora jest wskazany przez plik autorun.inf.Czy instalatory Lutrisa potrafią same rozpoznać dystrybutora programu i znaleźć instalator, to nie wiem.

A to ciekawe. Myślałem, że lutris głównie zasysa z internetu instalatory. Być może po prostu nie trafiłem na taką grę, którą chce zainstalować z pliku lokalnego :stuck_out_tongue:

Gothic I np. instaluje się z wybranego instalatora. Działa to, gdy korzystasz z instalatora korzystającego z instalatora GOG, ale nie włączyłeś integracji ze sklepem GOG.

EDIT: Ja musiałem tak zrobić, bo inaczej z GOG zasysał wersję anglojęzyczną, a ja chciałem grać w Gothic po Polsku.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.