Odpalanie z CD romu

Prosze o pomoc.

moj komp strasznie pracował, długo sie odpalał i np. odpala Windowsa ale bez ikon na pulpicie.

sprawdziłam go HiThis Jack’em, usunełam to co mi poradzono, następnie

pozamykałam wszystkie bramki programem Windows Worms Doors Cleaner zresetowałam kompa i … od tej pory nie chce sie odpalic system z twardego tylko chce płyte. w BIOS-ie mam ustawiona kolejność : FDD, CD-ROM i HDD ale zmiana konfiguracji nic nie daje, tylko z płytki instalacyjnej moge go odpalic. co można z tym zrobic???

Spróbować naprawy systemu?

Włożyć płytkę z systemem do napędu i wybrać klawiszem R funkcję naprawy.

dziwne rzeczy sie dzieja z tym kompem…

wczoraj okazalo sie ze to nie musi byc plyta z Windowsem tylko wszystko jedno jaka musi byc w CD-ROMie, pozniej znów chciał tylko tą systemową, a dziś odpalił się normalnie…

Złączono Posta : 12.10.2005 (Sro) 22:41

Włożyć płytkę z systemem do napędu i wybrać klawiszem R funkcję naprawy.

Wpisujesz chkdsk /r

Poczytaj jeszcze sobie tutaj:

:arrow: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

chyba jednak nie obejdzie sie bez przeinstalowania kompa. Zrobiłam naprawę za pomoca konsoli na płytce instalacyjnej niby wszystko ok. ale po restarcie znów pojawia sie komunikat:

Veryfying DMI Pool Data

Boot from CD : Failure

Boot from CD: Failure

Disk boot failure

Insert sysyem dysk and press Enter"

ma to miejsce nawet kiedy w BIOS ie ustawiłam że najpierw czyta z HDD, ale co ciekawe kiedy odpalam kompa kiedy był wyłączony przez cała noc odpala sie normalnie.

Spoko, wszystko jest ok, ale wejdź w BIOS i ustaw znów bootowanie z dysku twardego :wink:

Ma być IDE-0. Być może wcześniej nie zapisałaś zmian. Musisz zachować zmiany , czyli klikasz Save settings and quit i zgadzasz się.

zrob jak koledzy podpowiadaja ustawa pierwsze Bootowanie na IDE-0 jak to nie wypali to zastosuj sie do tego http://support.microsoft.com/kb/305595/PL/

hhmmmm… już nic nie kumam co tam się dzieje…

nic nie działało niezależnie od ustawień chciał tą durną płytę.

wreszcie ustawiłam tak:

First boot device: HDD-0

Second boot device: HDD-0

Third boot device: HDD-0

boot other Device: disabled

odpaliłam kompa, poszło bez płyty, odpaliłam jeszcze raz i przy starcie znów zmieniłam w BIOS-ie na

First …:HDD-0

Second…:Floppy

Third…:CD ROM

boot other :enabled

no i chodzi teraz ok. wcześniej przy takim ustawieniu nie chciało ruszyć…

ehhh…

dzieki za pomoc :slight_smile: