Odpalenie IE pod ubuntu

Jest sens odpalania IE pod ubuntu. Pracuje na firmowym programie, który wymaga ie do prawidłowego działania IE6 -activex itd? Ktoś już coś takiego próbował?

wine ma wsparcie activex w jakimś stopniu, można spróbować

Jest też taki projekt jak IEs4Linux, nie wiem czy rozwijany wciąż:

http://www.tatanka.com.br/ies4linux/page/Main_Page

Ale czy to zadziała z rzeczonym programem to nie wiem

Inna opcja do Windows na wirtualnej maszynie.

Zainteresuj się Wine i winetricks.

PlayOnLinux ma również gotowe instalatory dla IE 6 i 7.

wine iexplore http://forum.dobreprogramy.pl/odpalenie-pod-ubuntu-t429731.html

Zrzut ekranu

Obrazków mi nie obsługuje. Standardowy silnik w WINE jest widziany jako IE8.

Najlepsza jeśli ma się licencję.

Chyba trzeba wrócić do windowsa na stałe. Niestety po odpaleniu IE pod wine wszystko pięknie wygląda, ale nie mogę wejść na stronę logowania firmy. Jest jaki problem z certyfikatem. Wyłączam to i tamto i nic nie daje rady i nie mogę przejść przez ten certyfikat. I realia znowu dały o sobie znać, wszystko jest uzależnione od ms. Szlak mnie trafia, że muszę się męczyć z ms. Może jakieś jeszcze macie pomysły?

Hmm, u mnie wszystko jest w jak najlepszym porządku. Wine 1.3.10. Hmm, a co to za program że wymaga koniecznie IE? Spróbuj zmienić UsterAgenta i loguj się z innej przeglądarki.

To strona logowania orange: https://extranet.centertel.pl/ Nie mogę przejść certyfikatu bezpieczeństwa w IE pod ubuntu. Niestety firefox wyświetla nieprawidłowo strony i nie mam dostępu do dokumentów,które są mi potrzebne.

No to, Rozumiem zagrożenie > Dodaj wyjątek i już.

Czasem, żeby używać IE nie trzeba posiadać licencji na użytkowanie systemu Windows? Proponuję to sprawdzić w EULA IE. Jeśli trzeba posiadać licencję, to moim zdaniem nie ma sensu odpalać IE4Linux czy IE pod Wine :wink:

Pozdrawiam!

Kombinowałem i kombinowałem i nic daje rezultatu. Trzeba wrócić do windowsa, bo do pracy jest potrzebny. Szkoda, bo polubiłem naprawdę ubuntu.

To nie lepiej już do tego zainstalować sobie maszynę wirtualną, jeśli już trzeba?

Jak się stawia wirtualną maszynę. Próbowałem przesiąść się na windowsa, ale przyzwyczajenia robią swoje i wróciłem do linuxa.

Dzięki za pomoc.

Jeśli w VirtualBox http://www.virtualbox.org/ to bardzo prosto, ma wcale intuicyjny graficzny interfejs. Nic trudnego.

Mi się najlepiej pracuje na VirtaulBoksie ale np. VMWare daje możliwość tworzenia skrótów programów windowsowych na pulpicie Ubuntu, jeśli Ci to niepotrzebne, to VirtualBox będzie lepszy.

Pozdrawiam!

Zostanę przy virtualbox. Dzięki za pomoc. :slight_smile:

Ja po prostu miałem od razu ten silnik IE zainstalowany wraz z instalacją WINE z repo openSUSE.

Świetnie działa virtualbox. Zainstalowałem windowsa szybko i bez bólu. Wszystko pięknie działa, tylko czy da się w nim ustawić widok stron w pełnym ekranie. Widok jest wyśrodkowany. Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej.

Musisz do tego zainstalować Virtualbox Guest Additions

I gdzie zmienić te ustawienia? Zainstalowałem to i co dalej?