Odpalenie Sims2 bez instalacji

Mam zainstalowane The Sims 2 na Xpeku i chce odpalić je bez instalacji na VIście, żeby przetestować czy działa i czy dobrze chodzi. No to dobra przechodzę do foldery z grą i odpalam aplikacje. A tu mi wywala:

beztytuups4.th.jpg

No dobra włączam XPeka i eksportuje klucze HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\EA GAMES i HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Electronic Arts i potem dodaje je do rejestru w Viście, ale dalej wywala ten błąd.

Jest jakiś sposób na odpalenie tego bez instalacji?? Dodam że to są The sims 2 i 9 dodatków podajże. Z góry dzięki za pomoc

E, ja się trochę pogubiłem. XP i Vistę masz na tym SAMYM komputerze czy mowa o dwóch osobnych i po prostu liczysz, że się z płytki odpali? W każdym razie czasem gry MUSZĄ być zainstalowane pod systemem, z którego są uruchamiane i nie ma na to siły. Są takie, które startuję z pliku .exe z folderu (np. World of Warcraft) i są też takie, które się nie uruchomią, jeśli nie przeprowadziłeś instalacji na danym systemie - vide DMC 3.

XP mam na c;, Viste mam na s:\ i tam też są te simsy. Oczywiście mowa o jednym kompie.

Może trochę inaczej napisze:

Na XP są zainstalowane (skróty itp…), na Viście nic nie instalowałem od tego tylko przechodzę do folderu z grą i odpalam aplikacje i wywala mi ten błąd.

Może brakuje mu danych do gry, bo pozmieniały się nazwy, tj. w XP było “Documents and Settings” -> nazwa użytkownika -> “Dane aplikacji” itd., a w Viście jest “Użytkownicy” -> nazwa -> (ukryty folder) “AppData” itd.

Może pokombinuj w tę stronę, aby tu coś skopiować a nie w rejestrze. I napisz czy działa :slight_smile:

Pozdrawiam

W folderze C:\Documents and Settings\Adam\Dane aplikacji i na każdym użytkowników ma żadnych folderów EA itp…

Hm…

Nie mam Sims na komputerze, więc nie mogę sprawdzić jakie pliki tworzy, ale pewnie jakieś tam sobie tworzy przy instalacji.

Jak coś jeszcze wymyślę, to dam znać.