Odpalenie Sims2 bez instalacji


(adam749) #1

Mam zainstalowane The Sims 2 na Xpeku i chce odpalić je bez instalacji na VIście, żeby przetestować czy działa i czy dobrze chodzi. No to dobra przechodzę do foldery z grą i odpalam aplikacje. A tu mi wywala:

beztytuups4.th.jpg

No dobra włączam XPeka i eksportuje klucze HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\EA GAMES i HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Electronic Arts i potem dodaje je do rejestru w Viście, ale dalej wywala ten błąd.

Jest jakiś sposób na odpalenie tego bez instalacji?? Dodam że to są The sims 2 i 9 dodatków podajże. Z góry dzięki za pomoc


(Norbertkrajewski) #2

E, ja się trochę pogubiłem. XP i Vistę masz na tym SAMYM komputerze czy mowa o dwóch osobnych i po prostu liczysz, że się z płytki odpali? W każdym razie czasem gry MUSZĄ być zainstalowane pod systemem, z którego są uruchamiane i nie ma na to siły. Są takie, które startuję z pliku .exe z folderu (np. World of Warcraft) i są też takie, które się nie uruchomią, jeśli nie przeprowadziłeś instalacji na danym systemie - vide DMC 3.


(adam749) #3

XP mam na c;\, Viste mam na s:\ i tam też są te simsy. Oczywiście mowa o jednym kompie.

Może trochę inaczej napisze:

Na XP są zainstalowane (skróty itp...), na Viście nic nie instalowałem od tego tylko przechodzę do folderu z grą i odpalam aplikacje i wywala mi ten błąd.


(rozwalkompa) #4

Może brakuje mu danych do gry, bo pozmieniały się nazwy, tj. w XP było "Documents and Settings" -> nazwa użytkownika -> "Dane aplikacji" itd., a w Viście jest "Użytkownicy" -> nazwa -> (ukryty folder) "AppData" itd.

Może pokombinuj w tę stronę, aby tu coś skopiować a nie w rejestrze. I napisz czy działa :slight_smile:

Pozdrawiam


(adam749) #5

W folderze C:\Documents and Settings\Adam\Dane aplikacji i na każdym użytkowników ma żadnych folderów EA itp...


(rozwalkompa) #6

Hm...

Nie mam Sims na komputerze, więc nie mogę sprawdzić jakie pliki tworzy, ale pewnie jakieś tam sobie tworzy przy instalacji.

Jak coś jeszcze wymyślę, to dam znać.