Odpalenie Windowsa 8 z płyty - nie mając płyty?

Mam taki problem, uszkodził mi się system Windows 8 oraz partycja recovery. W zwiazku z czym nie bardzo wiem jak mam wgrać nowy system bo oczywiscie płyty z systemem nie dostałem. 

 

Czy mogę go jakoś pobrać? Zaznaczam też, że nie mam klucza licencyjnego (jest on zintegrowany z płytą główna?). No i w zasadzie nie mam dostępu do komputera na którym chce to zrobić ponieważ coś własnie nie działa. 

Co moge zrobić w takiej sytuacji?

pożyczasz od kolegi płytkę z windows 8 i instalujesz a jeśli jest tak jak mówisz, że od nowości ma win 8 to klucz ma wpisany w biosa.

Problem w tym, że ne dysponuje nikim kto posiada płytę z windowsem 8. Takie rozwiązania to też znam niestety.

Szczerze? Nie ma innej opcji jak naprawa lub przywrócenie partycji, a że najczęściej są one tak przygotowane przez producentów, żeby nie dało się ich odtworzyć bez ich kluczy/certyfikatów, to pozostaje Ci chyba tylko kontakt z autoryzowanym serwisem. Lenovo swojego czasu wyceniało taką usługę na 200 zł.

 

Swoją drogą zadziwia mnie jak często partycje recovery ulegają uszkodzeniu. Po co ludzie przy nich grzebią?

Wg mnie najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji

 

http://siedem.it/adam/pobierz-windows-8-za-darmo-legalnie/