Odpięte kable od płyty głównej

Witam. Chciałem podłączyć zasilacz nowy do komputera, odłączyłem wszystkie piny od poza jednym, który łączył się z płytą główną, obok niego przechodziły kable i przeszkadzały w wyciągnięciu, pomyślałem, że je wyjmę, a ułożenie zapamiętam, jednak po dłuższym grzebaniu zapomniałem co do którego, patrzyłem w instrukcji ale tam jest dziwnie napisane, są obrazki jednak nie ma tam takich kabelków jak są u mnie (USB, L.E.D, HD AUDIO itd.) Moja płyta główna to P5VD2-VM/S może będzie ktoś wiedział, które do którego podłączyć?

Najlepiej zrób zdjęcie płyty głównej i kabli, które chcesz podpiąć, bo tak bez wizji to na dwoje babka wróżyła. :wink:

To wygląda tak:

http://img29.imageshack.us/gal.php?g=kompz.jpg

z tym, że procesor jest odwrócony, więc te wejścia są na górze (obok czerwonego paska)

Trochę marnej jakości te fotki ale kable wyglądają jak USB z przedniego panelu lub czytnika kart (szare) i audio (czarny). Złącza USB są u góry obok siebie a audio z prawej strony patrząc na fotkę :slight_smile:

Kable USB z przodu wtykasz w gniazda USB56/78 (są opisane na płycie), przy dolnej krawędzi płyty (ustaw ją przy brzuchu :-)), tak aby strona z oznaczeniem +V była po lewej ręce a oznaczenie GND (lub czarny kabelek) po prawej (tam, gdzie brak tam jednego pina). Przewody USB są chyba dwa, mozesz je wsadzić do jednego gniazda obok siebie (jeden pod drugim) lub oba do oddzielnych gniazd 56 i 78. Niestety z kablem Audio (to z frontu) musisz poćwiczyć sam. Dotyczy to również kabla wiodącego z przedniego panelu włączniki i LED’y. Spójrz do instrukcji płyty głównej. Jest dostępna na stronach Asus’a.