Odpowiedni format video bez utraty jakości

Witam mam takie pytanie, posiadam na dysku troche filmów w formacie avi, zajmują po około 200mb. No i chciałbym je przekonwertować na jakiś format aby nie straciły na jakości ale żeby mało zajmowały. Po przerobieniu na rmvb film który zajmował 200mb zajmuje około 80mb. Tak więc chciałbym spytać czy jest jeszcze jakiś format który być może jest lepszy i filmy będą zajmowały jeszcze mniej w tej samej jakości?

RMVB to przestarzały i skrajnie nieefektywny kontener. Obecnie najlepszy stosunek jakość/wielkość dają enkodery AVC (kontenery mkv, mp4).

tak jak kolega wyżej pisał, ktoremu pewnie chodzi o kodek x264 bo mkv i mp4 to są tylko formaty do których są kodowane filmy i najczęściej są to filmy o dużej rozdzielczości, a co do tego rmvb to tylko pogarsza jakość o jakąś polowe po przekonwertowaniu na ten format i wcale jak to niekturzy myślą, nie kompresuje filmu

co tlumaczy slaba jakość pliku wyjściowego.

Może zajmuje 80 MB ale jakość jest utracona.

Kiedyś jak był drogi transfer to ściągałem pliki RMVB tylko wtedy,gdy nie potrzebowałem dobrej jakości.

A więc tak plik miał 172mb. Sciągnąłem any video converter, ustawiłem żeby przerobiło na Mp4 z kodekiem x264 i ustawiłem rozdzielczość taką samą jak miał plik avi 704x384 i plik po skonwertowaniu ma 148mb ;/ więc rmvb ma jeszcze o połowe mniej, jakies pomysły jak to zrobic ;/

w takim razie sprubój lepiej przekonwertować na avi z kodekiem xvid, co do tego x264 to programy do konwersji są tak ustawione że kompresja jest mniejsza od kodeka xvid, przez co rozmiar jest dużo większy od filmu w avi zakodowanym xvid-em, jedyny program ktorym można skompresować film to VirtualDub który obsłóguje tylko pliki avi.

Zmniejszyć bitrate.Mniej kolorów itd…