Odpowiedni zasilacz do karty graficznej

Witam, obecnie zakupiłem GTX 770 od asusa, 2 wentylatory złącze zasilania 6+8 pin
I teraz potrzeba tylko zasilacza i można odpalać, tylko nie wiem jaki kupić
Wiem tylko że mocy ma mieć około 500-550 WAT i ma mieć standard ATX
Nie wiem jakie zasilacze wybrać żeby nie wybrać tych z “czarnej listy” i jak szukałem to nie mogę znaleźć takiego który miałby złącze 6+8 pin, sztuki które spotkałem to 6+2 pin coś takiego…
Poratujecie jakimś zasilaczem za około 100 zł nowy oczywiście który ma standard ATX, mocy 500-550 WAT i ma złącze zasilania PCI-E 6+8 pin??

Edit: Mój sprzęt to
CPU: I5-2500 4x3,3GHz
RAM: 4x2 GB DDR3 1333 MHz
I dysk hdd 500 gb

Za takie pieniądze nie kupisz zasilacza. Musisz dorzucić drugiego Jagiełłę.

Na allegro są takie zasilacze za 100
Za 200 nie chce kupować
Przecież ja za 250 zł kupiłem kartę xD
Tak tak wiem że teraz będziecie mówić że pewnie uszkodzona za tyle

Skoro wiesz lepiej to po co się pytasz :wink:

Niżej tego pułapu jakościowego bym nie schodził, a ty rób jak uważasz.

Chodzi mi o to, ze nie mogę znaleźć zasilacza który będzie miał złącze na pci-e 6+8 pin

Szukaj takiego co ma 2x 8 pin. W zasilaczach pojedyncza wtyczka do GPU zazwyczaj składa się z 6+2 pin.

2 x 8 to po prostu przy slocie 6 pin te 2 piny zostaną i nie będą przeszkadzały w stykaniu się pinów??

Tak, zostaną. Nie, nie będą przeszkadzać.

Ok to poszukam takiego

Pomyśl o używanym:

Wolę nie kupować używanych, według mnie zakup używanego nie skończy się dobrze :frowning:

A ten zasilacz? Ta wtyczka “molex” to jest do karty właśnie? 2x4 pin
np

Wpisz “molex” w Google i zobaczysz jak wygląda ta wtyczka. Nie, nie jest ona do grafiki. Do moleksa podłączasz stare dyski twarde, stare napędy CD albo kulawej jakości wentylatory.

21 A na linii 12 V :joy: Powodzenia, kiedy karta w szczycie zawoła 304W…

Lepszy używany Vero niż nowa Akyga.

No, chyba tego vero będę kupował co gom1 polecił :slight_smile:
Złącze jest ok :}
ZŁĄCZA PCIE 6/8PIN [SZT] 2

image
Tak to wygląda i wkładasz tylko 6 a ten +2 będzie tak lekko na bok sterczał ale nic temu sie nie stanie…

Co do zasilacza lepiej zainwestuj w jakiś lepszy bo gorszy zasilacz może ci zjarać kompa i z tym nie ma żartów. Jak chcesz stracić kompa o wartości kilku tysięcy bo nie chciało ci sie zainwestować te 50-100zł więcej w zasilacz ale to twoje pieniądze.

Tu masz Seasonica z niższej półki z gwarancją na 5 lat

Za 270 to już na pewno nie kupię. 150-200 zł max

WIele razy pisałem na forum, powtórze i kolejny raz: “kupię tanią i wydajną grafikę, dopłacę drugie tyle na zasilacz i prąd”. :slight_smile:

Chciałes kupić tanią karte, kupiłes pewnie za 250-300 zł, teraz musisz wydać min 200 zł na tego silentiuma 500, inaczej możesz już reszte komputera spisać na straty.
Gdybys nie był chorobliwym sknerą, to miałbyś wydajniejsze, tańsze w użytkowaniu gt 1050 TI… ale o gustach się nie dyskutyje. :wink:

No to używki patrze po allegro i szukam czegoś co ma jeszcze gwarancje w trakcie

650w i 6 miech gwarancji

Tutaj licytacja golda może uda ci sie ugrać
https://allegrolokalnie.pl/oferta/seasonic-focus-gx-650w-80-plus-gold-qw2

Jak będę miał hajs to kupię, na chwilę obecną dopiero karta przyszła.