Odpowiednia karta graficzna - pytanie

Witam.

Mam zamiar zakupić nową kartę graficzną. Chcę, żeby obsługiwała Directx 11. Procesor Intel Core 2 Duo CPU E7200 2.53 GHz. Czy jest jakaś karta graficzna kompatybilna z tym procesorem? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.

Model płyty głównej oraz zasilacza podaj. 

 

Karta musi być kompatybilna z płytą główną (typ złącza). Procesor nie ma tutaj nic do rzeczy, ale w Twoim przypadku zaistnieje taki czynnik, jak ograniczanie karty graficznej przez procesor.

Dlatego nie ma sensu szaleć z mocną kartą do tego zestawu.

Core2Duo jeszcze pod AGP nie widziałem, także każda karta pod warunkiem iż posiada wejście PCi-Express x16 powinna działać. Podaj zastosowanie tej karty graficznej, jakie gry co i jak. Nie podałeś także pułapu cenowego więc ofert jest wiele. Karta może obsługiwać directx 11 i być tania, lecz pograć na tym nie pograsz.

Dawno mnie tu nie było. Zapomniałem o tym temacie, a przypominał mi się w mniej odpowiednich momentach. Chcę go odświeżyć.

Nowej karty graficznej potrzebuję głównie pod FIFĘ 15. Wypadałoby, żeby i na 16 też działała, a sądzę, że wymagania będą podobne.

Na pudełku FIFY 15 piszą o ATI Radeon HD 5770 lub NVIDIA GeForce 650 GTX.

W sumie gra mi działa na obecnej karcie AMD Radeon HD 6670, tyle że mecz oporowo mi się zacina, nawet na najniższych obrotach gry. Wydaje mi się i tak ta karta lepsza od NVIDI, którą miałem wcześniej, bo tu przynajmniej płynnie menu chodzi, tyle, że mam właśnie problem z graniem meczów.

Napotkałem się w necie na stronę, na której była cała lista kart graficznych do FIFY 15, ale ja niezbyt znam się na tych wszystkich zależnościach. Więc tak wygląda dokładnie mój problem.

Teraz pytania:

Gdzie znaleźć model płyty głównej i zasilacza?

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc :slight_smile:

 

Edit:

Dodam, że testowałem FIFĘ 15 na moim laptopie i działała tam całkiem, całkiem, mimo, że były lekkie przycięcia, było ok. Nie wpływało to jakoś dziwnie, w sumie nawet niewidoczne.

Mój laptop to Acer Aspire E1-571:

karta graficzna INTEL HD Graphics 4000,

procesor INTEL Core i3-3120M CPU @ 2.50 GHz

 

Proszę o jakieś sugestie, ewentualną ocenę obydwu sprzętów. Mi się wydaje, że laptop ma lepsze te komponenty.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1294468.html