Odpowiednik Geforce 2 i 4 od ATI

Witam.

Mam troszkę lamerskie pytanie. Jakie są odpowiedniki Kart Geforce 2 i Geforce 4 ale od Radeona. I które były wydajniejsze: geforcy czy radeony?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Witam,

Też podepnę się do tematu, aby nie zakładać nowego. Ale ja mam pytanie jaki jest odpowiednik do karty graficznej radeon HD4670 ddr3 256bit 512 mb :?:

Geforce 9600GT

Geforce 4 konkurował chyba z Radeonem 9200.

A co do Geforce 2 to sam już nie wiem :stuck_out_tongue:

gf2 to chyba rage jakies, a gf4 to pewnie jakis r9xxx 64bit

wydajniejsze byly radeony, ale te na szynie 128bit+

Nie ma dobrego odpowiednika GeForca2. Najbliższym technologicznie (DX7) byłby Radeon 7500 z tym, że jest on wolniejszy od konstrukcji nVidii. Następne Radeony (8500, 9100, 9000) są odpowiednikami GeForce 3 - obsługa DX8 (DX8.1 ATI) i zbliżona wydajność (z wyraźnym wskazaniem na ATI). Najsilniejsze modele 8500 i 9100 nawiązywały nawet walkę z GeForce 4. Za czasów GF4 ATI było wyraźnie górą i posiadało już Radeona 9700, który był wówczas bezkonkurencyjny pod każdym względem. Jego lekko odświeżona wersja (9800 Pro i XT) z łatwością łykała kolejnego GeForca jakim był FX. Generalnie pod względem wydajności najbardziej zbliżonym do GF4Ti był Radek 9500-9600. nVidia złapała wiatr w żagle dopiero wraz z GF6. Tak to mniej więcej wyglądało.

PS. GF2 - ATI Rage - bez jaj. Rage dostawało po dupie nawet od Rivy TNT2, nie wspominając o GF1, a tym bardziej 2.

ech odpowiednikiem GF 2 był Radeon 7000 i 7500 a GF 4 TI był radek 8500/9100

fakt, zapomnialem o serii 7/8xxx, bo w zasadzie sie nie liczyla (co, do ‘rage’ masz racje zatem :slight_smile: )

radek 9500 tez juz byl za gf3 chyba, a z wersji pro spokojnie szlo wycisnac r9800…

tyle, ze to juz historia ubieglego wieku, za sto lat kopaliny beda :smiley:

Dzięki wielkie.

Pytałem bo w starym kompie padłą grafa i chciałbym kupić byle jaką, byle działała. Miałem tam właśnie GF2 i zamierzałem kupić taką samą ale wpadł mi do głowy pomysł, że może znajdę coś od ATI. Ale chyba zostanę przy GF2

Pozdrawiam.

Na Twoim miejscu kupiłbym GF4 MX lub Radeona 8500-9200 na 128 bitowej magistrali pamięci.

GF4MX było wydajnościowe gorsze od GF4Ti,GF3 oraz równało się GeForce 2 GTS. Jest też jeden mankament autorze tematu. Jaki system operacyjny chcesz tam postawić?? Windows, Ubuntu, openSUSE, Fedora, Mandriva ?? Z Radeonami poniżej serii 2400 HD bywa bardzo różnie aktualnie. ATI nie wspiera już tych modeli, ani nawet nie wnosi dla nich poprawek. NVIDIA za to dba o to i o wiele łatwiej z tym się żyje.

NVIDIA nie wspiera już GF 2, 3 oraz 4 z tego co wiem.

na gf4 mi bardzo dobrze działa ubuntu 8.04. Kupiłem ją za 30 zł

Nie rozwija sterowników, bo nie ma już co dodawać, ale łatki bezpieczeństwa są wydawane przecież :slight_smile: