Odpowiednik programu StaxRip


(quantumrush) #1

Szukam odpowiednika dla programu StaxRip, który ma możliwość kodowania i lączenia plików w jedną i obsługiwal kodek HEVC/h.265


(pocolog) #2

(quantumrush) #3

Trochę tego jest, będę miał co czytać


(pocolog) #4

Jeśli masz przygotowane fragmenty do połączenia i nie potrzebujesz jakiś przejść czy innych bajerów to wystarczy Handbrake inaczej przyda ci się jakiś edytor video może być np Kdenlive


(quantumrush) #5

Mam i czekają na przeróbke :wink: Dzięki z linka. Potrzebuje program typu właśnie StaxRipa lub VirtualDuba z którym mam problemy. Właśnie przeglądam HandBrake i na pierwszy rzut oka to troche skomplikowane.

//Edit
Wspaniały program :wink: Takiego właśnie szukałem. Bez żadnych ficzerów i dodatków


(quantumrush) #6

Trochę się pośpieszyłem z tymi pochwałami. Program nie chce zapisywać plików wynikowych. Testuje już 3 plik i to samo, zmieniłem kontener z MKC na MP4 może teraz pójdzie.


(pocolog) #7

Bo z tym handbrake to raczej nie był najtrafniejszy pomysł :wink: Użyj kdenlive, albo nawet windowsowego MovieMaker :wink:


(quantumrush) #8

A obsługuje kontenety MKV i MP4. Zależy mi na Jakości a MKV mi taką dawał. Handbrake nie jest złym programem - potestuje jescze na mniejszych plikach, bo ich trochę mam i czekają na konwersję. Movie Maker odpada nie ma potrzebnych kodeków. Nie wiem co jeszcze z Format Factory, też do sprawdzenia.


(quantumrush) #9

Zamiast kdenlive powróciłem do OpenShota, którego używalem jeszcze na Linuksie. Program dla moich potrzeb tylko potrzebuje jedną informację, jakiego formatu wideo użyć zamiast MP4 i kodeku x264. Chcę uzyskać MKV oraz kodek x265 - zależy mi na tym. Jakie wartości wpisać zamiast tych co na screenie?