Odpowiedniki kart graficznych

Jakie są odpowiedniki następujących kart graficznych u konkurencji kart graficznych? Cenowo i wydajnościowo. np: Radeon hd4870 = Geforce GTX260

Oraz co się bardziej opłaca.

Ok a więc chodzi mi o te karty:

Radeon 9600

Geforce fx5200

Geforce 6800GT

Geforce 7600GT

Geforce 8500GT

Geforce 8800GT

Geforce 9600 GT

Geforce 9800 gtx oraz gx2

Radeon hd 3870

Radeon hd 3650

Z góry dzięki za pomoc.

A którą z nich chcesz kupić? Albo raczej ile wydać na kartę. A tu - http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html możesz sobie sam porównać.

Dokładnie napisz co chcesz kupić.

Poza tym Radeon 9600, Geforce fx5200, Geforce 6800GT, Radeon hd 3650 ,możesz od razu wrzucić do kosza ;] Geforce 7600GT, Geforce 8500GT, Geforce 9600 GT, Radeon hd 3650, Radeon hd 3870, nie są już zbyt warte uwagi w obecnych czasach, jeżeli chcesz pograć na co nowszych grach, wszystkie są wolniejsze od GF 8800 GT, choć ta ostatnia minimalnie. Jedynie Geforce 9800 gtx oraz gx2 są od niej szybsze.

Nie do końca nasz racje Radeon 3870 i GeForce 8800GT mają bardzo zbliżoną wydajność.

Jak masz zamiar kupić grafikę to właśnie R 3870 lub GF 8800GT chyba że posiadasz większy zastrzyk gotówki to można się pokusić GF 9800GTX

Przecież napisałem

:slight_smile:

nic nie chce kupować ( no chyba że za parę dni HD4870 ) chcę po prostu wiedzieć bo ludzie często się mnie pytają co się opłaca do ich kompów xD

ja na takich komodorach bym nie umiał pracować.

Każdy na czymś zaczynał a mnie twoja konfiguracja na kolana nie rzuciła, więc nie licz na to że masz jakiś full wypas ;] Ja przez długi czas używałem Semprona 2300@2800 z 1,5GB ram i nie narzekałem, a jeżeli uważasz, że “komodore” jest czymś w rodzaju epitetu to też się mylisz, ma do dziś mnóstwo fanów, włącznie ze mną, zaczynałem od tego kompa i miałem wszystkie kolejne produkty tej firmy poza desktopowymi amigami (zamiast tego a1200 + 68040/40).

Proponuję moderatorom wrzucić temat do kosza lub do działu na luzie, skoro użytkownik nie potrafi znaleźć w Google tak prostej informacji, a wydaje mi się, że zna się wystarczająco.

P.S.

Z tej karty za dużo nie wyciągniesz na swoim sprzęcie bez wymiany pamięci :wink:

chodzi ci o to że za mało czy wymienić na 2x2 800mhz dual Channel ?

To była taka drobna złośliwość za “komodora”. Faktem jest natomiast, że do tej karty przydał by się już jakiś quad i 64bit system, oraz szybsze pamięci, i fakt 2x2 w 1066 (nie wspomnę o np Geil 2GB DDR3 1600 Dual Chanel Kit 8-8-8 DDR3 ale to już raczej do 4870x2;)) było by na pewno lepsze, ten 1GB 677 troszkę cię hamuje, ale wytknąłem to złośliwie, przyznaje bez się bicia :wink:

Zauważ, że mimo dwukrotnie większej wydajności GPU, większego taktowania, przepustowości pamięci i nowszej technologii (i niestety większego poboru mocy oraz ok dwukrotnie wyższej ceny) od mojej karty, w wynikach testów 3Dmark jest lepszy tylko o kilka procent :slight_smile:

64 bit system to zainstaluje jak będzie SP2 do Visty bo tera to się na nic nie nadaje…