Odpowiedzialnosc za muzę na YT

Witam. Chciałbym wstawić na Youtube film o grze Gothic, którego podkładem muzycznym jest Step Up - piosenka Darina. Jednak tyle sie naczytałem w regulaminie YT o konsekwencjach prawnych umieszczania cudzych treści, że boję się odpowiedzialności finansowej, bądź nawet sprawy w sądzie.

Nie chcę widzieć opinii typu ‘wez co sie boisz dziecko sądu’ tylko dobre rady. Jakie jest prawdopodobieństwo kary? I czy umieszcze nie w tagach |step|up|darin| ma jakikolwiek wpływ na odnalezienie mojego filmu?

Kumplowi usuneli tylko ścieżkę dźwiękową z filmiku. Myśle że mogą zrobić tylko to, bo jak by chcieli wszystkich pociągać do odpowiedzialności finansowej to najpier musiałaby być sprawa w sądzie(a to kosztuje i zajmuje czas). Wrzucaj filmik, tylko dobrze byłoby napisać na końcu filmiku w napisach jaka to pisoenka itp:)

wedle prawa nie możesz wykorzystać utworu w swoim filmiku chyba że masz zgodę osoby która posiada prawa autorskie do niej,

:o pierwsze słysz o takich działaniach, ale ok,

Wassup997 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ktoś z twoich znajomych nie tworzy jakiejś muzyki ?? Mógłbyś bez problemu wykorzystać i przy okazji, jeśli to artysta niezależny, wypromować go choć trochę :slight_smile:

Pozdrawiam!

heh dzieki wielkie ale ja juz mam gotowy projekt, koncepcje, tyle ze jeszcze pare scen pozostalo do sklejenia :slight_smile: i bardzo mi zalezy na tym, zeby wykorzystac wlasnie tę piosenkę.

Czekam niecierpliwie na dalsze wypowiedzi :smiley:

no jedynym legalnym wyjściem jest napisanie do wydawcy o zgodę, naczej utwór w filmie będzie umieszczony, wykozystany wbrew prawom autorskim