Odrzucony klucz

Mam latopa MSI X600 lic. Vista(naklejka) uszkodziłem partycję recovey, więc pożyczyłem oryginalny nośnik a instalacja odrzuca mój niby oryginalny klucz, co mam zrobić ?

Zadzwonić do MS.

A to szkoda, że uszkodziłeś partycję Recovery, a wcześniej można było nagrać sobie płyty Recovery i teraz byłby mniejszy kłopot… No, ale idźmy dalej - czy ten pożyczony nośnik jest z tą samą wersją systemu, tzn. jeśli np. miałeś Vistę Home Premium, to czy ten pożyczony nośnik też jest z Vistą Home Premium :?:

Oczywiście ta sama wersja. Zresztą wersja w Viście jest rozpoznawana po kluczu.

Raczej do MSI http://pl.msi.com/about/contact-us/

Microsoft jak mnie pamięć nie myli, nie zajmuje się pomocą techniczną produktów OEM…

Ponadto - jak już wspomniał Kris-is - nośnik nośnikowi nierówny (ot choćby kwestia SP). O kwestii preaktywowanych kluczy OEM wspominał nie będę…

Miałem ten sam problem tylko że w laptopie dell, okazało się że klucz ze spodu laptopa pasuje tylko do systemu oem z logiem dell podczas ładowania sie systemu. Możliwe że u ciebie jest tak samo i dlatego klucz nie pasuje. Więc jak masz płytę z systemem który był instalowany na stacjonarnym komputerze to ci na pewno się nie zainstaluje na laptopie z kluczem który miałeś na spodzie laptopa.

W moim przypadku zamówiłem u producenta laptopa czyli dell płyte z systemem za 100 zł. Ewentualnie mógłbyś się popytać znajomych może mają płytę z systemem do swojego lapka i twój klucz spasuje do tego systemu.

Można też poszukać obrazu recovery na torentach w ostateczności .

A czy ten klucz odrzucił Ci podczas instalacji czy aktywacji ?

Ja podobny problem miałem kiedyś z laptopem TOSHIBA A300, podczas instalacji odrzucił mi klucz z naklejki (VISTA HOME PREMIUM), ale przy aktywowaniu wpisałem ten sam klucz ponownie i wszystko przebiegło pomyślnie :slight_smile:

Veers, mylisz się, co licencji OEM. Miałem XP wersji OEM, i miałem pomoc przy aktywacji,

jak przekroczyłem liczbę aktywacji systemu. Dzwoniłem do nich, podawali mi numer, i aktywowałem system.

Możesz też ściągnąć Windows Vista, wpisać swój klucz, i będzie dobrze :slight_smile:

Kruszynek - nie mylę się. Po prostu dla ciebie OEM - to OEM, ale OEM to również systemy preaktywowane - nie wymagające AKTYWACJI - i o takim właśnie pisałem.