Odśmiecanie laptopa. Co nadaje się do wywalenia?

Otóż właśnie dostałem “nowy” sprzęt tylko jest on strasznie zaśmiecony programami Toshiby. Mam więc pytanie. Które z programów z poniższej listy kwalifikuje się do usunięcia? Czy moje typy są bezpieczne? Office pomijamy, ponieważ to jest moja pełna wersja.

Beztytu%C5%82u__jpg_300x300_q85.jpg

ja to bym wszystkie usunął toshiby jak by mi przeszkadzało ale myśle że raczej nie ma sensu,programy zajmuja mało miejsca ale może niech sie kto inny wypowie

Do odinstalowania-Java(stara jak cholera),Toshiba Games,Toshiba Registatrion,Toshiba Speech(3 pozycje usuń),Toshiba Assist pozwala uzyskać łatwy dostęp do systemu, konfiguracji podzespołów, diagnostyki, wsparcia technicznego oraz pomocy producenta. Ikona Assist domyślnie znajduje się na pulpicie, oraz w Menu Start, ścieżka dostępu: Start -> Programy -> TOSHIBA -> Narzędzia -> Assist. Za każdym razem, gdy chcesz przestawić ustawienia w systemie, ustawić hasło BIOS, wystarczy włączyć ikone Assist.(przydatne! !!

A Toshiba Flash Cards? To taki badziew, co wyświetla się na górze i daje mi takie możliwości jakie mogę wywołać z klawiatury, a wolne to jak diabli - od razu poleciało z autostartu, więc po co ma mi zajmować miejsce?

Extended Tiles for Mobility Center? To dwie wtyczki do Centrum mobilności - szkoda tylko, że obie funkcje mogę uzyskać z klawiatury. :smiley:

Software Upgrades? Niby pomocne, ale nic nie znajduje i nie wydaje mi się, by miało się to zmienić.

Te co wypisałeś też wywal i ok,najlepiej odinstaluj jakimś progsem np.CCleanerem(opcja-narzędzia kliknij i pierwsza pozycja będzie zaznaczona na niebiesko-odinstaluj program,zaznaczasz wybrany i z prawej klikasz-uruchom deinstalator)jest darmowy na portalu,bo systemowo zostawi i tak dużo syfu po tym.

No to mam komplet. Dzięki za pomoc.

Spoko,no problemos. :smiley: