Odsprzedaż systemu, Win XP HE, wersja OEM

Kupiłam kiedyś Win XP HE w wersji OEM w celu instalacji na nie używanym komputerze. Mam fakturę wystawioną na moje nazwisko. Teraz doszłam jednak do wniosku, że bardziej odpowiada mi XP PRO, a mam znajomego, który przymierza się do zakupu komputera (składak) i wersja systemu jest mu obojętna, pewnie i tak wybierze tańszą. Mam więc okazję sprzedać mu tę zakupioną przeze mnie, tylko nie wiem jak to wygląda w świetle prawa, gdyż faktura jest na mnie. Poza tym jest to jedyna okazja sprzedaży bo wcześniej otworzyłam opakowanie, ale systemu oczywiście nie instalowałam i w związku z tym nikt spoza grona znajomych nie wchodzi w rachubę. Proszę o propozycje jak to zrobić, żeby wszystko było zgodne z prawem.

Jeśli nie był instalowany to sprzedaj - nie łamiesz prawa.

On zarejestruje tą kopię windows na siebie i tyle.

To wiem, ale jak z fakturą? Muszę z nim zawrzeć jakąś umowę dotyczącą sprzedaży, czy jak?

Co do faktury i umowy to myśle że nie ma takiej potrzeby - po prostu wystarczy jak nakleji sobie nalepke na kompie i będzie dobrze - bo to ta nalepka jest ważna, a nie faktura.

Do oglądnięcia:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=185

fiesta :comk2: Dzięki, widziałam ten plik video na vortalu i miałam szczere chęci go obejrzeć, ale jakoś wyleciało mi to kompletnie z głowy. Zobaczyłam teraz i co prawda jest tam mowa również o tej nieszczęsnej fakturze, ale z tego co zrozumiałam bardziej jest konieczna w przypadku komercyjnego zastosowania niż domowego. Tak więc rozumiem, że nie powinno być problemu, gdyż wystarczy nośnik, naklejka i książeczka z instrukcją.