Odstąpienie od umowy na przedłużenie gwarancji

Witam mam pytanie brałem komputer na raty 0% jednak nie dopatrzyłem i nie potrzebnie wziąłem gwarancje przedłużoną na dysk i płytę ponieważ mają one gwarancje na 3 lata. Na umowie polisy jest napisane że mogę odstąpić od ubezpieczenia w ciągu 30 dni i mam takie pytanie czy ktoś miał z tym doświadczenie ? Jak to będzie wyglądać z ratami ?

Odstąpić możesz bezpośrednio u ubezpieczyciela u którego masz polisę, a następnie w banku, aby kwota rat się zmieniła. (papierkowej roboty dużo) Przedłużoną GW dostałeś pewnie do zerówek, aby były ekonomicznie uzasadnione dla sklepu. Jakbyś nie brał GW to pewnie zerówek byś nie dostał tylko w innej linii kredytowej z ubezpieczeniem i kwotowo wyszłoby podobnie.
W sieciówkach często pracownicy mają minus do wypłaty (nawet -25%) za dawanie gołych zerówek, albo mocno ograniczoną ilość rat 0% jaką mogą miesięcznie wystawić.

Czytalem ze jak odstąpie to ubezpieczyciel zwraca mi pieniądze a raty sie nie zmieniają, dzisiaj wysłałem pismo do ubezpieczyla aby zrezygnowac z polisy zobaczymy co z tego wyjdzie

To już zależy od konkretnego banku. W niektórych da się aneks do umowy kredytowej (ratalnej) wystawić obniżający raty o kwotę polisy, a niektóre zwracają dopiero po skończeniu spłaty.

Ok dzieki za informacje dam znac jak mi rozpatrzą pismo z ubezpieczalni