Odświerżanie ekranu -100Hz Windows7

Mam dość spory i niewygodny problem.- Chodzi o częstotliwość odświeżania ekranu. W Windows7. (w Xp i w Vista chodzi normalnie 100Hz)

W żaden sposób nie mogę ustawić tempa odświeżania powyżej 85 Hz przy rozdzielczości 1280x1024.

potrzebuję rozdzielczości 1280x1024 - 100Hz.

Asus P5 WDH DeLuxe

-nVidia GF 6600GT

Dell P1130 -21" (CRT)

Próbowałem wszystkiego (według mnie) -tzn najnowsze sterowniki grafiki i monitora, odznaczenie opcji nieobsługiwanych trybów -też nic nie pomogło. Dalej maksymalnie 85Hz.

Jeżeli ma ktoś jakiś pomysł (poza kup se LCD) , żeby można było ustawić 100Hz to bardzo proszę o pomoc…

po1

napewno masz stery od Nvidia dla Win7??

po2

piszesz ze próbowałeś wszystkiego wiec tak

z tego co wiem są programy do tego… jedyny który mi teraz przez mysl przeszedł to powerstrip używałem go baaardzo dawno z 3lata temu ale napewno owa opcja została…oto link:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +Build+645

P.S

zebyś miał łatwiej sam sciągłem i zobaczyłem co i jak…

wiec

po1 nie wiem czy pod win7 bedzie program działał

po2 jest to wersja testowa (przy starcie trzeba po5sek wcisnać ok :/)

po3 po uruchomieniu programu ukaże CI sie koło zegara na pasku zadan ikonka “monitora z tęczą” klikasz na nią prawym potem “profile wyświetlania” -> “konfiguracja” bedzie tam opcja odświeżania jeśli i tam nie bedzie można suwakiem iść do 100hz to klikasz na opcje “Zaawansowane ustawienia częstotliwości” masz tam “odświeżanie” wpisz 100 i zastosuj… moze zadziała ;D

Jeśli cudem coś popsujesz program po restarcie przywraca ustawienia…

Powodzenia

Niestety. teoretycznie widać ustawienia 100Hz w powerstrip ale na ekranie bez zmian. dalej 85 Hz i zwężony obraz

Jest jeden z nieoficjalnych bugów Win7. Problem jeszcze nie został zaadresowany. Występuje na kartach geForce, z serią 200 włącznie. Chwilowo nic nie można poradzić. Mam identyczny problem z 8800GTX. W rozdzielczości 1280x1024 mogę ustawić maks 85Hz. (W win Xp mogę ustawić 120Hz). Starsze, nowsze sterowniki, powerStrip, rivatuner, refresh Force nic nie dają. Żeby było śmieszniej nic nie stoi na przeszkodzie aby mój 22" CRT pracował w 1600x1200 przy 100Hz. Ot, taki bajer. Nie wiem, czy to wina nVidii czy Microsoftu.

Może czas na “kup se LCD” - czego tobie i sobie życzę.

A jeśli chodzi o zwężony obraz, to powinieneś być w stanie wyregulować to za pomocą ustawień monitora. 1280x1024 przy 21" i 85Hz nie jest takie straszne.

ja mam to samo ale ja chce mieć 60 Hz a ma tylko 75-85 hz

I to dla Ciebie żle ze masz dobre dla oczy Hz?

dlaczego wolisz mieć mniej w tym wypadku 60?

U mnie przy 1280x1024 jest możliwość ustawienia na 100hz.

przechwytywanie.png

Pozdrawiam