Odświeżanie 59Hz czy 60Hz - które wybrać?

Witam wszystkich :slight_smile: Dzisiaj mi przyszła karta Gigabyte GeForce GT430. W opcjach rozdzielczości mam dwie opcje ustawienia odświeżania. Która z nich lepsza i czym się różnią? Posiadam monitor Asus VW225N 22".

Ustaw standardowo dla LCD 60Hz więcej nie trzeba bo i tak mała róznica.

w LCD odswiezanie nie ma zadnego znaczenia, przy monitorze CRT przy @60 Hz nie moge siedzieć bo mnie oczy bola.

To fakt, miałem kiedyś CTRa i była tragedia przy 60Hz. Jednak jeszcze nie ustawiałem takiego odświeżania w LCD, więc zapytałem czy jest jakaś różnica :wink:

Na tym monitorze oraz karcie graficznej powinny być dużo większe ustawienia odświeżania monitora :slight_smile:

Sprawdź inne sterowniki do karty graficznej - najnowsze lub starsze.

Kupiłem monitor z TV i miałem ten sam problem.

Zainstalowałem starsze sterowniki do karty graficznej /dużo słabsza karta/ :

monitorye.th.jpg

A może prędkość odświeżania nie zależy od karty graficznej ale również od monitora, dlatego masz więcej opcji? :wink:

  • po zmianie sterowników do karty graficznej na starsze :wink:

Monitor mam dużo lepszy, nówka :slight_smile:

No ok, ale czy widzisz jakąś różnicę między 59Hz a 75Hz? :slight_smile:

Duża różnica :slight_smile:

Najważniejsze że nie “psujesz” wzroku :wink:

Jestem ciekaw jaka to ta duża różnica :wink:

60Hz jest wystarczające w monitorach LCD i całkowicie bezpieczne dla wzroku. Ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec różnicy między 60, a 75Hz (nie mówimy o CRT). Po za tym 75Hz to tylko (chyba) przy analogowym przesyłaniu obrazu (VGA). Oczywiście są również monitory z odświeżaniem na poziomie 120Hz, ale służą do “zabawy” z technologią 3D.

Po 1. Odswierzanie w LCD nie liczy sie w Hz, tylko milisekundach.

Po 1. Odswiezanie w CRT liczy sie w Hz.

Po 3. Ustawienie jakichkolwiek ustawien odswiezania w systemie nie wazne czy to 59, 60 a czy nawet 180 Hz, nie ma zadnego znaczenia dla wzroku uzytkownika monitora LCD

he… mam trzeci monitor a przed nimi korzystałem z dwóch starych telewizorów.

Straciłem wzrok i wiem jaka jest różnica.

Zależy ile godzin się siedzi dziennie przed komputerem.

Jeżeli kilka to OK, ale jak kilkanaście tak jak ja /inwalida na wózku/ to w szybkim czasie “ślepy jak kret” :frowning: