Odświeżanie monitora 85hz jak ustawić?

Jak zmienić na 85hz? Bo obecnie mam 60 a zależy mi na zmianie na 85 a nie mogę zmienić na żadną inną.

Przeinstaluj sterownik od grafy oraz podaj jaki masz monitor, jeśli nie wiesz jaki sterownik to podaj również nazwę karty graficznej oraz system

Nie możesz ustawić gdyż zapewne monitor nie obsługuje 85 a, 60 i 75Hz

W windows 7 Personalizuj -> Ekran -> Zmień ustawienia ekranu -> Ustawienia zaawansowane -> monitor -> Ukryj tryby…

i wybierasz interesującą cię częstotliwość odświeżania, jeżeli będzie większa nit obsługiwana przez monitor skończy się to zniknięciem obrazu i wyświetleniem napisu “Out of range/Poza zakresem” Ale wtedy poprawne ustawienia będziesz mógł przywrócić w trybie awaryjnym.

Próby przekraczania możliwości technicznych monitora nie mają sensu. Monitor nie obsłuży zbyt dużej częstotliwości odświeżania, podobnie jak zbyt dużej rozdzielczości. Gdyby tak się nawet stało to system wróci do bezpiecznych ustawień automatycznie po 15sekundach.

Z resztą w przypadku LCD zwiększanie tego parametru ponad 60Hz nie ma uzasadnienia. Inaczej w przypadku starych CRT.

Podobno poniżej 85hz szkodzi oczom, tak słyszałem.

Ale masz monitor kineskopowy czy LCD?

LCD 19" panoramiczny.

Nie przy LCD.

Tutaj nie występuje migotanie, bo mamy matrycę aktywną. Obraz wyświetla się cały czas, bez migotania. LCD mają zalecane 60Hz i to wystarcza. Jedynie droższe modele mają wyższe częstotliwości związane z wyświetlaniem obrazu 3D oraz telewizory. Ale tam nie chodzi o efekt migotania czy złego wpływu na wzrok, ale o zapewnienie bardziej płynnego, dynamicznego obrazu.