Odświeżanie monitora ....?

Mam problem chce sobie ustawic tak aby monitor zbytnio nie razil w oczy, aby sie dalo z nim dlugo pracowac … moj komputer nie nalezy do najlepszych (karta graficzna : NvIdia Alladin Tnt2 ) a monitor to Marvin 7 SE … i wchodze w Wlasciwosci/Ustawienia/Zaawansowane i daje na Karte.

I tam mam kilka trybow odswiezania (chcialem powiedziec ze rozdzielczosc mam ustawiona na 1024 na 768 - jaka waszym zdaniem jest najlepsza aby nie razilo ) ??

Odswiezanie mam takie :

  • Ustawienia domyslne karty

  • Optymalna

-60 Hz

-70 Hz

-72 HZ

-75HZ

Aktualnie ustawienia moje sa rozdzielczosc 1024 na 768 i odswiezanie 75 HZ … Czy jest ono dobre , czy moze byc lepsze jakie ustawienia dac by monitor nie meczyl oczu ?? :?

Zalecane odświeżanie dla takiej rozdzielczości to 85Hz. :smiley: Jeśli jednak nie możesz takowej ustawić, ustaw jak największą do 85Hz, czyli, jak mówisz, 75Hz.

Sprawdz jakie jest zalecane odświeżanie. Polecam jak masz możliwość 85HZ.

I po co powielasz ??

Kasuję.

Mam ustawione 75 HZ… a gdzie moge sprawdzic wlasnie to jakie jest zalecane odswiezanie …?? Tzn jak pisalem moj monitor to Marvin 7 SE … 8)

W specyfikacji monitora. Jednak ogólnie mówiąc odświeżanie dla takiej rozdzielczości jest takie, jak wyżej podaliśmy.

Mam jeszcze jedno pytanie … bowiem chcialem sobie ustawic aby monitor byl rowny w rozdzielczosci np: 800X600 itp… bo pomieszalem ustawienia i pozniej zrobilem tak na “oko” zeby bylo ale obraz zachodzi na jedna strone chodzi o opcje “H-Phase” i w grach to widac takie znieksztalcenia z 1 strony … nie wiem jak zrobic aby monitor sam sie ustawil do rozdzielczosci albo przynajmniej wszystko wyrownal … probowalem ostatnio guzika “Recall” i cos troche pomogl chyba ale znowu cos sie /cenzura/ i nie wiem co robic slyszalem ze on w biosie ustawia … heh zadam moze glupie pytanie ale jak wejsc w biosa ?? :wink:

Kliknij na pulpicie PPM>>Właściwości>>Zakładka Ustawienia>>Zaawansowane>>Monitor>>Zanacz “Ukryj tryby których monitor nie może wyświetlić” i bedziesz wiedział. :slight_smile:

Zależy od płyty głównej, ale najczęściej to [DEL] przy starcie komputera, gdy pojawi się stosowny ekran z informacją.

Niestety, musisz kombinować.

A nie ma moze jakiegos programu do autodetekcji tzn. w rodzielczosci na 1024x768 ekran mam dobrze ustawiony natomiast zachodzi na siebie juz min na 800x600 a to przeszkadza w grach bo wiele jest w takiej rozdzielczosci itp…??

We właściwościach karty graficznej masz opcje przesówania obrazu na monitorze. Taką samą opcje powinieneś mieć w samym monitorze.

We właściwościach gry masz opcje wyboru rozdzielczości.

Niestety takiego trybu nigdzie nie mam …przynajmniej nie ma go tam gdzie pisales.

No nie wiem jak sobie poradze z tym monitorem , poprostu mnie dobija … ale juz troche ustawilem :wink: Ale nadal czekam na propozycje moze jakis programik ktory pomoze mi zdzialac ten problem ??

Na to akurat wpadlem juz dawno :stuck_out_tongue:

Ja mam taki sam problem jak Ty- ucina mi… trochę od dołu i z prawej. Co najgorsze ucina nierówno… radzili mi, żebym poszedł do serwisu (niedługo tak zrobię) i myślę, że Ty też powinieneś.