Odświeżanie strony przy wejściu

Witajcie! :slight_smile:

Miałem ostatnio taką sytuację - przychodzi moja mama z pracy, mówi że wchodziła na jedną ze stron które prowadzę, kliknęła na banner i otworzył się jej zamiast aktualnego odnośnika, ten który usunąłem podczas aktualizacji ponad dwa miesiące temu. Chciałem zapytać co zrobić, żeby uniknąć w przyszłości takich sytuacji. Strona jest napisana w HTMLu z wykorzystaniem CSS oraz elementami JS. Myślałem że umieszczenie w <head> poniższego kodu wystarczy, ale widocznie nie…

 

 

Podobno można ustawić jakoś ciasteczko sprawdzające aktualność strony… ale nigdzie nie znalazłem informacji jak to zrobić. W razie czego serwer, na którym jest postawiona strona obsługuje PHP i MySQL. 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Możesz poustawiać w nagłówkach (nie chodzi o kod HTML, tylko bezpośrednie nagłówki HTTP) np. datę ważności czy datę modyfikacji.

Tutaj info o nagłowkach:

http://www.w3.org/Protocols/rfc2616/rfc2616-sec14.html

Tutaj przykłady w PHP:

http://php.net/manual/pl/function.header.php

 

Tylko problem może być gdzie indziej. Jeśli przeglądarka ma zapisaną stronę na dysku (w cache) to czasem nawet nie sprawdza tego, czy strona jest w sieci ani co ma nabazgrane w meta. W IE było to dość często spotykane.