Odświeżanie strony

(Jacekhe) #1

Mam problem z moją stroną internetową, mianowicie jak coś wgram nowego to sie to nie pokazuje po załadowaniu strony do przeglądarki tylko trzeba nacisnąć odśwież, co mam poprawić?? dzięki za pomoc

(Kutar 0) #2

Nic - to jest normalne. Po prostu w cache przeglądarki masz starą wersję strony. Kiedy ponownie wchodzisz na jakąś stronę, to nie jest ona od razu pobierana z Internetu, tylko przeglądarka sprawdza czy wcześniej już na nią nie wchodziłeś. Jeśli tak, to pobiera starszą wersję z pamięci.

Ewentualnie możesz dodać do strony metatagi informujące, aby przeglądarka nie cachowała strony, ale rzadko kto tego używa.

(Jacekhe) #3

acha oki dzieęki, jeszcze jedno daradzcie mi jakiś program aby szybko wrzucac pliki na serwer, total commander ma prędkość zaledwie 1,1kb/s a to baaaardzo mało, chciałbym coś szybszego. Pozdrawiam

(Kutar 0) #4

To zależy od prędkości serwera... Żaden program nie będzie przesyłać szybciej, jeżeli Twoj serwer będzie odbierać wolniej. Często darmowe serwery mocno ograniczają prędkość.

BTW. sam używam Total Commandera :slight_smile: Ale polecam również program FileZilla.

(Skr3czu) #5

Zmień może na FileZille.

(Jacekhe) #6

jednak te 12mb przy prędkości max1,1kb/s to długo jak dlamnie :?

(floyd) #7

Szybość wrzucania plików na serwer nie zależy od tego czy jest to Total Commander czy inny program ale od szybkości twojego łącza internetowego i z tm problemem należałoby zwrócić się do administratora sieci lub dostawcy internetu.

(Jacekhe) #8

czyli co mam zrobić? mam łącze 1mb/s sieć radiowa, bo ja współparcuję z włascicielem tej sieci

(system) #9

Jak mniemam tylko download.. a ile jest upload?

(Maciej Szankin) #10

Wyżej pasa nie podskoczysz. Możesz mieć nawet 6mb/s a jak serwer jest słaby to i tak będziesz miał ten 1kb/s

(Jacekhe) #11

Rozmawiałem z znajomym co ma tę sieć i mam już pełne 14kb odemnie i 28-30kb wysyłanie, mi to wystarczy, pzodrawiam