Odświeżanie strony

Mam problem z moją stroną internetową, mianowicie jak coś wgram nowego to sie to nie pokazuje po załadowaniu strony do przeglądarki tylko trzeba nacisnąć odśwież, co mam poprawić?? dzięki za pomoc

Nic - to jest normalne. Po prostu w cache przeglądarki masz starą wersję strony. Kiedy ponownie wchodzisz na jakąś stronę, to nie jest ona od razu pobierana z Internetu, tylko przeglądarka sprawdza czy wcześniej już na nią nie wchodziłeś. Jeśli tak, to pobiera starszą wersję z pamięci.

Ewentualnie możesz dodać do strony metatagi informujące, aby przeglądarka nie cachowała strony, ale rzadko kto tego używa.

acha oki dzieęki, jeszcze jedno daradzcie mi jakiś program aby szybko wrzucac pliki na serwer, total commander ma prędkość zaledwie 1,1kb/s a to baaaardzo mało, chciałbym coś szybszego. Pozdrawiam

To zależy od prędkości serwera… Żaden program nie będzie przesyłać szybciej, jeżeli Twoj serwer będzie odbierać wolniej. Często darmowe serwery mocno ograniczają prędkość.

BTW. sam używam Total Commandera :slight_smile: Ale polecam również program FileZilla.

Zmień może na FileZille.

jednak te 12mb przy prędkości max1,1kb/s to długo jak dlamnie :?

Szybość wrzucania plików na serwer nie zależy od tego czy jest to Total Commander czy inny program ale od szybkości twojego łącza internetowego i z tm problemem należałoby zwrócić się do administratora sieci lub dostawcy internetu.

czyli co mam zrobić? mam łącze 1mb/s sieć radiowa, bo ja współparcuję z włascicielem tej sieci

Jak mniemam tylko download… a ile jest upload?

Wyżej pasa nie podskoczysz. Możesz mieć nawet 6mb/s a jak serwer jest słaby to i tak będziesz miał ten 1kb/s

Rozmawiałem z znajomym co ma tę sieć i mam już pełne 14kb odemnie i 28-30kb wysyłanie, mi to wystarczy, pzodrawiam