Odświeżanie systemu i formatowanie partycji

Witam!

Próbowałem dzisiaj użyć opcji Kasowanie danych oraz ponowna instalacja systemu windows 8. Posiadam laptopa Lenovo z preinstalowanym systemem windows8. Po kliknięciu w kasowanie danych oraz ponowną instalację windowsa pokazał mi się błąd że brakuje odpowiednich plików i muszę włożyć płytę z windowsem 8 (problem w tym że takiej płyty nie dostałem). Pomyślałem wiec że może tylko odświeżę system jednak znów pokazał się ten sam błąd. Stworzyłem sobie pendriva z recorvery windowsa. Odpaliłem to recervery i dałem na kasowanie danych oraz ponowną instalację windowsa pokazał się kolejny błąd że nie można wykonać operacji ponieważ brakuje jakiejś partycji. Po kliknięciu (w recorvery) na odświeżanie systemu pokazuje się inny błąd że partycja jest zablokowana i nie można odświeżyć systemu.

W związku z tymi problemami mam pytanie jak ja mam Przywrócić Windowsa 8 do ustawień fabrycznych gdzie jest zainstalowany tylko windows i sterowniki laptopa?

Czy po usuwaniu danych będę musiał instalować wszystkie sterowniki laptopa typu karty Wi-FI touchpad itp?

Jeśli mam dysk podzielony na 3 partycje C/ recorvery/ D to czy usuwanie danych oraz ponowna instalacja systemu kasuje pliki tylko na partycji C czy również z D?

Skąd mam mieć dysk instalacyjni Windows 8?

Na koniec dodam że w partycji recorvery mam tylko dołączone sterowniki laptopa bez żadnych recorvery czy instalacji windowsa.

(I proszę aby ludzie nie dodawali postów typu poszukaj w google bo od godziny szukam i znalazłem że dużo osób ma ten problem ale nigdzie nie było jasnego rozwiązania)

Liczę na szybką odpowiedź!

Jeśli na Recovery nie masz obrazu systemu, a Windows 8 jeszcze działa, to niczego nie kasuj, ani nie formatuj.

Po uszkodzeniu systemu, w takim przypadku, jak brak systemu na Recovery, zmuszony będziesz do zakupu nowej kopii systemu .

Zobacz na spodzie laptopa ma być naklejka, na której jest podany klucz do systemu. To bardzo ważne, zobacz, czy go posiadasz, ponieważ wtedy możesz ściągnąć obraz systemu i użyć tego klucza.

Na spodzie nie ma żadnej naklejki prócz tego że jest windows 8. Klucz produktu wyciągnąłem sobie jakimś tam programem z systemu ale jak chciałem pobrać windows 8 to jak podałem instalator produktu napisało mi “Nie można używać tego klucza produktu do instalowania detalicznej wersji systemu Windows 8” Więc dlatego pytanie skąd ja mam w ogóle wziąć instalator windowsa do którego odwołuje się Usuwanie plików i ponowna instalacja Windows 8???

Zatelefonuj do Pomocy Technicznej Microsoftu i przedstaw problem. Oczywiście ważne są takie rzeczy jak: gdzie zakupiony był laptop, czy zainstalowany system był na 100% legalny, jakaś faktura, karta gwarancyjna.

Trochę martwi mnie brak naklejki z kluczem systemu

Przecież teraz nowe lapy z Win8 nie mają naklejek, tylko klucz zapisany jest w BIOSie.

Dzięki za sprostowanie, zasugerowałem się swoim laptopem z Vistą

Nadal mam ten problem nic nie działa z odzyskiwaniem jutro pożyczam orginalny dysk z Windowsem 8 ale gdy zobaczyłem menu zarządzania dyskami zaczęły mnie zastanawiać 3 nienazwane partycje OEM. Czy nie są to dyski z których windows powinien się odzyskać ?

http://imageshack.com/scaled/800x600/713/6i3c.jpg

Uploaded with ImageShack.com

Kliknij PPM na partycję 20GB, zobacz co pokaże rozwijana lista, jeśli już, to tutaj masz kopię systemu.

Na wszystkich partycjach OEM mam tylko do wybrania pomoc i odwołuje mnie do “Omówienie zarządzania dyskami” na innych partycjach czyli C/Lenovo/F mam do wybrania zmniejsz wolumin/eksploruj/otwórz/właściwości/usuń wolumin/ pomoc.

Jednak stworzyłem ten dysk odzyskiwania na pendrive i teraz głównie chodzi o to że tam jak uruchomię odświeżanie komputera pisze mi że dysk C jest zablokowany a jak dam na usuwanie danych to pisze że nie widzi partycji z systemem do odzyskiwania (bo takiej nie ma) i to jest teraz moim głównym problemem.

Myślę że poczekam na aktualizację do Win 8.1 a jeśli wtedy mi się nie uda oddam po prostu komputer do informatyka.