Odświeżanie systemu Windows 8

Przeczytałem że odświerzanie systemu windows 8.1 nie kasuje plików osobistych. A co z innymi
katalogami na partycji sytemowej ? Drugie pytanie , czy zachowane są katalogi osobiste wszystkich kont czy tylko te z którego dokonano polecenie odświerzania ?

Przed taką operacją zrób KOPIE danych.

Ad2

Powinno wszystko zostać? ale w 100 % nie jestem pewien? więc poczekaj co napiszą inni.

Uwaga

Jeśli komputer został uaktualniony z systemu Windows 8 do Windows 8.1 i ma on partycję odzyskiwania systemu Windows 8, odświeżenie go spowoduje przywrócenie systemu Windows 8. Po ukończeniu odświeżania konieczne będzie uaktualnienie do systemu Windows 8.1.
Ostrzeżenie

Aplikacje zainstalowane z witryn internetowych i dysków DVD zostaną usunięte. Aplikacje dostarczone z komputerem i zainstalowane ze Sklepu Windows zostaną ponownie zainstalowane. Po odświeżeniu komputera system Windows umieści na pulpicie listę usuniętych aplikacji.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/17085/windows-8-restore-refresh-reset-pc

Dawniej odświeżałem system, nie jeden raz. Pliki zostają na swoim miejscu, na partycji systemowej, jak i na drugiej partycji, ale z pulpitu pliki, skróty, zostają usuwane. Przed odświeżaniem systemu, zaleca się zrobić kopie plików, tak dla bezpieczeństwa.