Odświeżanie w LCD

Posiadam monitor BELINEA 101741 17,4 " . Po podłaczeniu kabla DVI D 25 pin w ustawieniach mam do wyboru tylko 3 rozdzielczości w dodatku odświeżanie tylko w 60 Hz . Nie wiem czy jest to wina kabla czy może przy takim podłączeniu potrzebne są jakieś sterowniki do monitorka. Wcześniej monitor podłączony był przez zwykły kabel analogowy i bez problemu śmigał na 75 Hz w 1024 X 768 .

Widać na DVI masz dostępne max odświeżanie 60 Hz - ale jest dobrze i przy LCD nie ma to znaczenia.

Poczytaj instrukcję do monitora - wszystko pisze.

Przy zastosowaniu przewodu i łącza DVI odświeżanie nie ma znaczenia. Zresztą przy tm połączeniu o wielu rzeczach możesz zapomnieć, a właściwie cieszyć się z zapomnienia o nich :slight_smile: Np. nie musisz centrować obrazu po zmianie rozdzielczości, poprawiać geometrii itp. Wszystko dzieje się automatycznie :slight_smile: BTW zadaj sobie pytanie czy LCD w ogóle jest odświeżany :slight_smile:

Poczytać tu:

http://www.mva.pl/?id_kategorii=2&top=51&kategoria=54

Mam monitor LCD, odświezanie od 60 do 75, i na najniższym czy na najwyższym nie robi zadnej róznicy ! I to mie bardzo cieszy !!

Co dzieje się automatycznie?