Odświeżanie w monitorze iiyama

Taki efekt uzyskuje mój monitor po przełączeniu między grą a pulpitem.
Na początku jest czarny ekran potem się rozjaśnia.
Po wyłączeniu i ponownym włączeniu monitora wraca obraz.
Na 2gim moniorze brak takiego efektu.
Monitor podpięty jest przez hdmi. Sprawdzałem kabel , podmieniałem.
Wykluczyłem kartę graficzną. na innej ten sma efekt.
Monitor to g-master ge2788hs

Monitor na gwarancję oddać czy może to kwestia włączenia wyłączenia jakieś funkcji?

[edit]
Sprawdzałem w różnych konfiguracjach : 60hz , 59 hz , z freesync , bez freesync.
Za każdym razem jest ten sam efekt.
zielone pasy w grach przy 60 hz poruszające się od góry do dołu: ( z freesync bez freesync)

!

Wykluczyłem kartę graficzną i jej sterowniki na innej karcie ten sam efekt.
Obecna karta to Aorus gtx 1080ti extreme sterowniki nvidii najnowsze.

Rozumiem, że w każdej grze tak jest? Pamiętam, że podobny problem miałem z COD WW2 ale tylko z tą grą. Zobacz najnowsze stery z wczoraj z NV.

edit: ale wszystko wskazuje na problem z monitorem.

1 polubienie

Proponuję skontaktować się ze sprzedawcą i opisać problem, tak jak zrobiłeś to tutaj, a ten powinien zaproponować rozwiązanie. Np w morele sami proszą o takie informacje w celu wstępnej weryfikacji, czy przysyłać kuriera, czy jest to problem po stronie użytkownika, aby nie narażać go na dodatkowe koszty.

1 polubienie

Dziękuję za wskazówki. Dziś przyjeżdza kurier odebrać monitor na gwarancje :slight_smile:
Po rozpatrzeniu gwarancji postaram isę opisać całą sytuacji i to co było powodem .

Serwis pomógł. Mega błyskawicznie mimo iż wysyłka kupierem była w piątek dziś kurier przywiózł naprawiony monitor. Sekcja zasilania podobno była wadliwa.

Reklamowałeś bezpośrednio w Iiyama czy u sprzedawcy? 3 dni to faktycznie błyskawiczna reakcja.

bezpośrednio u producenta.

100% się zgadzam!
ostatni raz, gdy miałem problem, musiałem czekać jeden miesiąc!