Odświeżanie Windows 8 na laptopie Samsung NP350E5C-A05PL

Chciałbym prosić o pomoc w związku z zaistniałym problemem. Otóż zaszła konieczność odświeżenia systemu, więc postąpiłem według wskazówek dostępnych w Internecie. Pierwotnie komputer pracował pod kontrolą Windows 8 a po pewnym czasie dokonałem aktualizacji do wersji 8.1. Uruchomiłem procedurę odświeżania, pojawił się monit o podłączenie nośnika z systemem wobec czego umieściłem w napędzie optycznym płytę instalacyjną z systemem Windows 8.1 (wersji 8 nie posiadam, lecz nie wiem czy ma to w tej sytuacji znaczenie). Wszystko wydawało się przebiegać pomyślnie do chwili pojawienia się na ekranie komunikatu „Konfigurowanie innych składników 100%”. I w tym momencie ukazało się też okno z informacją „System nie może ukończyć instalacji. Aby zainstalować system na tym komputerze, uruchom ponownie instalację”. Naciśnięcie klawisza „Enter” powoduje ponowne uruchomienie i ponowne pojawienie się wspomnianych komunikatów. W tej sytuacji nie mam pomysłu jak wybrnąć z tej pętli, gdyż oczywiście system nie się nie uruchamia. Proszę o wsparcie w tej sprawie.

OOpsss. Czyli nie zrobiłeś kopii zapasowej Oprogramowania Systemowego na płycie np?.. Masz może ważne pliki na laptopie?? Jeśli tak i chcesz je uratować. Ściągnij sobie dystrybucję linuxa np. Mint x64, http://muug.ca/mirror/linuxmint/iso/stable/18.2/linuxmint-18.2-xfce-64bit.iso nagraj go na płytę uruchom wersje Minta z płyty bez instalacji wtedy będziesz w stanie uzyskać dostęp do partycji i uratować pliki z dysku kopiując je na podłączony nośnik zewnętrzny. Jeśli chodzi o przywracanie wyjmij płyty z napędu i podczas startu Biosu wciskaj klawisz F4 - to powinno wyzwolić (w lapkach Samsunga) procedurę fabrycznego odzyskiwania systemu 8
Po instalacji Windows 8 ściągnij narzędzie https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows8 i uaktualnij Kompa ale opcją online jeśli masz problemy z uaktualnieniem z płyty. Gdybyś chciał uaktualnić laptopa do Windows 10 użyj https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10. Wszelkie upgrade`y Windowsa począwszy od 7 będą prawdopodobnie działać za free do 31 grudnia.

Osobiście posiadam NP535 samsunga i Windows 10 śmiga jak ta lala ;D Wywaliłem wszystkie partycje przywracania z dysku (przestarzałych systemów) po co trzymać fabryczne obrazy systemów na dysku skoro w sieci istnieją darmowe obrazy np Windows 10 aktualizowane co pół roku. Ważne by mieć legalny klucz.!!! Obecnie używam legalnej najnowszej kompilacji Windows 10. W każdej chwili mogę zainstalować windows 7 (bo posiadam klucz) potrzebne sterowniki ściągam narzędziem Samsung Update. Partycje dysku dzielę jak chcę. Najlepsze rozwiązanie. :stuck_out_tongue_winking_eye:
Pozdrawiam

Aż tak lekkomyślny nie byłem. Wszystko, co niezbędne zarchiwizowałem. Chodziło mi o to, aby odświeżyć system, bo komputer uległ jakiś czas temu awarii (płyty głównej). Nie wiedząc wówczas, czy winna była płyta główna czy dysk twardy, postanowiłem profilaktycznie zarchiwizować dane poprzez wymontowanie dysku i podłączenie go przez USB do innego komputera (u mnie był to sprzęt z Windows 7), jednak pojawiły się pewne komplikacje, komunikaty sugerujące przeskanowanie dysku (z których skorzystałem w zamiarze ratowana danych). Po naprawie laptopa i uruchomieniu systemu z rzeczonego dysku wszystko działało niemal normalnie. Jednak to „niemal” przestało z czasem wystarczać, bo pojawiły się pewne skutki uboczne (podejrzewam, że było to następstwem skanowania). A wracając do sprawy – czy dałoby się ustalić przyczynę anomalii? Czy winą może być to, że mam płytę do Windows 8.1 a nie 8? Dysk ma partycję odzyskiwania, lecz system przy odświeżaniu mimo to zażądał nośnika z systemem.

Być może chodzi mu o fabryczne płyty odzyskiwania 8.0. Nie mam pojecia… Laptop jest na pewno po gwarancji wiec po co trzymać partycje odzyskiwania (takie moje zdanie). Wywaliłbym wszystko z dysku. Na stronie winclub.pl (wymagana rejestracja) https://winclub.pl/topic/13010-windows-81-with-update-3-build-9600-x86-x64-pl-29-października-2017/ Znajdziesz iso Windows 8.1 ( nie tylko zresztą 8.1;) zaktualizowany (odświerzony :wink: na stan 29 października jeśli masz oryginalny klucz Windows 8, 8.1. Pozdrawiam
Schowek02

Klucz jest zapisany w BIOS, więc instalacja przebiegać powinna biorąc ten fakt pod uwagę. Jest jeszcze jeden szkopuł. Otóż po rzeczonej awarii płyty głównej uszkodzeniu uległa klawiatura (wygląda to tak jakby klawisz „– -” powyżej klawisza z literą „P” został zablokowany, co wywoływało skutek samoczynnego powielania znaku „–”). W konsekwencji przy braku możliwości zakupu nowej klawiatury na wymianę zmuszony zostałem do odłączenia klawiatury laptopa i do korzystania z klawiatury z łączem USB. Tu jednak pojawia się kolejny problem – nie mogę niczego zmienić w BIOS i koło się zamyka. Może jeszcze spróbować podłączyć ponownie wadliwą klawiaturę i zainstalować system od nowa? Czy w mojej sytuacji jest szansa na instalację z płyty z Windows 8.1 a nie 8? Czy ma to jakieś znaczenie?