Odświeżenie rocznego zestawu

Hej, rok temu kupiłem komputer i chciałbym go nieco odświeżyć w tym roku.

Mam przeznaczone na ten cel ok. 1500-2000 PLN.

 

Obecne główne komponenty to;

Płyta główna MSI MSI B75A-G43

Procesor Intel Intel Core i5-3350P

Karta graficzna Asus GTX660Ti OC 3GB DDR5 TI-DC2OC-3GD5

Zasilacz SilentiumPC Deus M1 550W PSU 80Plus Bronze Modular 4xPEG SPC088

GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9

 

Chciałbym głównie skupić się na nowej grafice, co pewnie wymusi także wymianę procesora. Tylko czy zmiana zarówno procesora i grafiki nie wymusi z kolei wymiany np zasilacza i dokupienia pamięci RAM? Nie jesetm maniakiem gier komputerowych więc nie potrzebuję high-endowych rozwiązań, wystarczy średnia półka pozwalająca na cieszenie się stabilną ilością klatek na w miarę wysokich ustawieniach. W nowości raczej nie gram, jak już to robię to w kilka stałych pozycji, takich jak np War Thunder.

 

Prosiłbym was o informację, czy jest sens coś tutaj wymieniać, a jeżeli tak to co opłaci się najbardziej. 

Aktualny zestaw jest w porządku. Możesz dokupić drugą kość 4gb.

Czy poprawi to w jakiś znaczący sposób wydajność? Jest jedna gra - Natural Selection 2 i nie chodzi ona tak jak bym chciał, gram na najniższych możliwych ustawieniach i często klatki spadają do 30, przy których nie da się zbyt dobrze grać. Z tego co wyczytałem, gra ta jest bardzo zasobożerna jeśli chodzi o procesor, z tego też względu pomyślałem o wymianie, a że ułamały mi się właśnie łopatki w jednym z wentylatorów na karcie graficznej to może i ją bym wymienił. Tak poza tym, czy teraz używanie komputera tylko z jednym sprawnym wentylatorem na grafice jest bezpieczne? Nie spali się? Ciężka sprawa z wymiana tych łopatek? 

 

Nigdy tego nie robiłem i nie miałem do czynienia z montażem części komputerowych.

Komputer na dobrą sprawę jest ok. Można by tutaj wrzucić GTX 970 przykładowo, tylko po co, skoro nie grasz w nowości. Jak wyżej ja bym jedynie RAM dokupił i tyle

http://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr3-4096mb-pc1333-cl9-gr1333d364l9-4g-294462/

prawdopodobnie masz taką właśnie kość, dlatego ją podaje.