Odświeżone HowTo- transformacja z XP na Vista. Moja wizja

Prosze przeformatować Poradnik

  • Skasować
  • Wstawić konkretne nazwy screenów itp

  • Poniższy tekst wstawić w preambułę, gdyż od tego należało zacząć :evil:

BTW

I prosze skończyć z tą manierą

A ja jednak postawiłem na Vista Transformation Pack 5.5 - to świetna aplikacja i na polską wersję odtwarzacza Windows Media Player 11. Miałem nadzieję, ze How to rozwiązuje problem Desktop Serch w pasku menu Start - myliłem się to atrapa - trochę tandetna tworzona za pomoca Windows Blinds (zwalnia kompa) - zatem nie ma co świrować i lepiej sobie darowac ten problem - a jeszcze jedno efekt GLASS 2K zamula kompa - więc radzę wyłaczyć. Polecam jeszcze z tych wszystkich efektów efekt HDD status. Nie wiem skąd to wziąłes ale mały efekt, a cieszy :smiley: Mój pulpit ponizej. Polecam jeszcze widgety, które zmontowałem za pomocą Yahoo Widgets - które mozna sciągnąc z niniejszego vortalu - szybkie, łatwe i nie zamulają kompa :smiley: pozdrawiam i powodzenia :slight_smile: pozdro dla autora tematu :smiley: tak trzymać !!

af4a8c341863d80e.html

Złączono Posta : 04.09.2006 (Pon) 1:34

ef557a0e8ce1c20d.html

ef557a0e8ce1c20dm.jpg

hmm trochę nie wiem jak dodać obrazek na forum mam nadzieję, ze zadziała :smiley:

Złączono Posta : 04.09.2006 (Pon) 1:35

6aafff6601a2a322m.jpg

VTP to nie tylko bootscreen. Np. w oknie Mój komputer-> Pomoc-> Windows- informacje jest logo Windows XP a VTP zmienia na logo Visty. VTP sam odpowiednio ustawia dźwięki systemowe. Vista Icon Pack zamienia ikonki na build 5384 a VTP poprawia je na te znane z RC1. A poza tym jeżeli działamy w trybie awaryjnym i według moich instrukcji, nic nie powinno się stać. Faktycznie styl który dodaje VTP “niezbyt” przypomina Vistę, ale w HowTo opisałem jak styl zmienić na jakiś ładniejszy oraz przyjemniejszy dla oka. Jeżeli chodzi o mulenie, to paczka nie może zamulić, ponieważ po instalacji nie są dodawane żadne nowe programy do autostartu, nie uruchamia się więcej procesów itp. Pozdrawiam

Złączono Posta : 04.09.2006 (Pon) 7:41

Może to zrobię jeszcze nawet dziś, ale nie daje 100% pewności (szkoła :-x ). A na sam początek nie dawałem całej paczki plików aby można było pobrać tylko kilka programów, a nie wszystkie naraz. Oczywiście taki pack powstanie, ale nie gwarantuję że dziś.

Złączono Posta : 04.09.2006 (Pon) 7:46

Oj, raczej niewykonalne jest umieszczenie działającego paska wyszukiwania w menu Start. Ale nie mogę się zgodzić z tym że aplikacja WB5 zwalnia tak znacząco kompa żeby warto o tym pisać. Ja mam 192 MB ramu i nie zauważyłem różnicy w działaniu komputera przed- czy po.

SideBar do którego link jest HowTo także nie zamula kompa oraz wygląda tak jak ten z Visty. Polecam! !!

Pozdrawiam

Złączono Posta : 04.09.2006 (Pon) 7:48

Proszę administrację i moderację forum o ponowne sprawdzenie HowTo pod kątem nieprawidłowości np. takich j.w wypisał asterisk

To jest temat techniczny - nie chat :twisted:

Ja do How To dodałbym jeszcze http://www.stardock.com/products/windowfx/

Umożliwia efekt płynnego zanikania okien :wink:

fajne, fajne i nawet kompa nie spowalnia

ale mam pytanie czy da sie wylaczyc efekt przezroczystosci, bo mnie to troche denerwuje.

Chodzi o przezroczystość na obrzeżach okien czy na całym okienku??

arqi1216 , mam jeszcze jedną sugestię, kilka razy potrzebna jest konsola odzyskiwania, a wejście do niej trwa trochę długo, więc nie lepiej zainstalowac konsolę odzyskiwania jako jedną z opcji startowych?

Jeśli się na to zdecydujesz to mnie powiadom na PW to powiem jak to zrobić ;]

Chodzi mi o to, że okienko w środku ma być zwykłe, a obramowanie przezroczyste. Da się tak zrobić?

I jeszcze jedno jak zmienić boot screena?

Start-> Uruchom-> wpisz msconfig

Przejdź na zakładkę Uruchamianie

Odznacz Glass2K

Uruchom ponownie komputer

Chcesz zmienić bootscreen na domyślny czy na taki z Visty??

Chcę bootscreena z Visty, bo mam z xp.

A czy ktoś może mi tu powiedzieć, jak mogę zmienić czcionkę systemową na czcionkę Visty? W ogóle, jak można zmienić czcionkę systemową. Szukałem, ale nigdzie nie znalazłem informacji, które by mi zadziałały.

:arrow: Prawoklik na pulpit > Właściwości > Wygląd > Efekty > Zaawansowane

Tam zmieniasz czcionki poszególnych elementów pulpitu. :slight_smile:

tak, wiem, ale mnie chodzi o zmiany czcionki systemowej. We właściwościach pulpitu niestety nie można takiej zmiany dokonać. Trzeba użyć jakiegoś innego zabiegu, ale nie wiem jakiego.

Przy instalacji VTP 5.5 należy zaznaczyć opcję “Boot Screen”

Jeżeli przy pierwszej instalacji tego nie zrobiłeś, to odinstaluj pack i zainstaluj go ponownie. :slight_smile:

Złączono Posta : 23.09.2006 (Sob) 12:05

Jeżeli używasz paczkę VTP, to aby zmienić czcionkę na taką z Visty, wejdź do Panelu Sterowania-> Dodaj/usuń programy-> Wybierz Vista Transformation Pack 5.5 kliknij przycisk Zmień/usuń-> Wybierz opcję Change system font-> wybierz żądaną czcionką. Jeżeli paczki nie używasz robisz tak jak napisał Bunio

Mam problem nie dziala mi Cpu.gadget wskazowni ciagle pokazuja 0.Mam zinstalowany net.Fra… itak dalej 1.1 i 2.0 Prosze o pomoc :stuck_out_tongue:

W wielu przypadkach nie działa.

Również u mnie.

Nie wiem co może być przyczyną tego.

No to :frowning: Zegar z visty tez nie chcial chodzic ale pokombinowalem i dziala a z tym nie wiem

Spróbuj tak.

Przekopiuj elementy z folderu en-US do głównego folderu gadgetu.

Niestety, niektóre gadgety faktycznie nie działają, niektórym wystarczy skopiowanie danych z folderu en-us (tak jak napisał Bunio ) a niektóre poprostu nie dadzą się uruchomić :frowning: