Odsyłacze na grafice i problem z wyśrodkowaniem

Pogubiłem się już całkowicie w środowisku html, mam już zrobiony szablon strony w Photoshopie, wyeksportowałem go do html, i teraz chcę nanieść na przygotowanym wcześniej pasku MENU odsyłacze (takie których nie bedzie widać i można manualnie ustawić zakres odsyłacza (rozmiar)). Jaki program oferuje taką opcje?

Staram się dokładniej wytłumaczyć: chcę by jakiś obszar na grafice był odsyłaczem do innej podstrony.

W html nie ma się co gubić :smiley: Proponuję ImageMap, choć nie wiem czy w twoim przypadku to idealne wyjście, ponieważ nie podałeś żadnych konkretów (kodu). Opcję generowania ImageMap posiada np. GIMP. Funkcję tę znajdziesz w Filtry>Sieć WWW>Mapa obrazu…

zaraz podesle tu obrazek i pokażę o co mi chodzi

http://img710.imageshack.us/img710/8307/80714107.jpg

I z tego chcę zrobić menu, czyli muszą być odsyłacze :frowning:

Sposób usera Grzesie1k jest najbardziej praktyczny. Możesz tez spróbować ręcznie napisać ten kod jednak zamiast 1-2minut zejdzie ci na to godzina jak nie więcej z powodu przymusu podania współrzędnych na których ma być dany link.

Lecz być może jest możliwość pocięcia grafiki i zrobienia tego w bardziej praktyczny sposób. A tak właśnie mi się wydaje… na tło dodać deseń i w css repeat-x a reszte jako text w html :smiley: Ja bym tak zrobił…

Tylko nie za bardzo wiem jak użyć gimpa?

Otwieram gimpem ten obrazek, wybieram Filtry>Sieć WWW>Mapa obrazu, ustawiam mapowanie prostokąt, wybieram obszar, ustawiam Typ odnośnika>Inny i wybieram plik (np galeria.html), klikam Zastosuj>OK. I co dalej? Jak wstawić plik z rozszerzeniem .map do strony głównej? Zwykłe wpisanie jej nic nie daje, menu sie nie wyswietla.

Aha dodam, że jako edytora używam NVU

Jeśli to menu wygląda tak jak na obrazku, to proponował bym nie robić tego za pomocą ImageMap tylko wyciąć fragment tła i menu zrobić za pomocą zwykłej listy punktowej i odpowiednim CSS to ostylować. Takie menu będzie miało dwie podstawowe zalety:

  1. Elastyczność - bez problemu zmienisz napisy w menu, jak i ilość przycisków w przyszłości

  2. Strona będzie lepiej indeksowana przez Google - z obrazków tekstu bot nie przeczyta, a z punktów bez problemu.

Prosty przykład jak to zrobić, tylko bez tła: http://www.kurshtml.boo.pl/css/poziome_menu,menu.html

@up L3X-T3R , gubi się w html a ty mu chcesz css proponować ? ;]

Może i racja… :smiley: