Odszyfrowanie Plików Encrypted


(lukas2307) #1

Witam

Proszę pomóżcie!

Wirusa się już pozbyłem ale pliki mam nie do odczytu, są to ważne dla mnie zdjęcia :frowning: macie jakieś pomysły ?


(Atis) #2

Nie odszyfrujesz tych plików:
http://www.bleepingcomputer.com/virus-removal/torrentlocker-cryptolocker-ransomware-information
http://www.bleepingcomputer.com/forums/t/574686/torrentlocker-changes-its-name-to-crypt0l0cker-and-bypasses-us-computers/


(kuba3351) #3

Zrobiłeś głupotę wywalając tego wirusa, ponieważ on je zaszyfrował i on je mógł odszyfrować za odpowiednią opłatą. Jeśli te dane były dla Ciebie ważne, należało zapłacić okup (mówię poważnie)

 

Ale na szczęśxie jest wiele wirusów pisanych przez wielu różnych autorów, a co za tym idzie jakość tych wirusów jest różna. W niektórych znaleziono błędy w ich algorytmaxh szyfrujących, dzięki czemu powstały programy które odszyfrowują dane. Jest stronka https://id-ransomware.malwarehunterteam.com na którą możesz wrzucić jeden z plików zaszyfrowanych przez wirusa tak jak jest, i ona postara się stwierdzić jaki wirus to zrobił, i czy istnieje program który potrafi odszyfrować pliki zaszyfrowane tym wirusem. Jeśli okaże się, że nic nie ma, nic się nie da zrobić.


(Veers) #4

Bzdura. Nie ma żadnej gwarancji na to, że po zapłaceniu okupu przestępcy przyślą klucze. Bardzo ładnie jest to wytłumaczone tutaj: https://blog.avira.com/cyptolocker-style-file-encryptors-should-you-pay-the-ransom/

Z kilku przypadków z którymi miałem styczność, żaden z klientów po zapłaceniu okupu nie otrzymał klucza do odszyfrowania plików.

Programy do odszyfrowania, nie powstały na skutek “błędów w algorytmach szyfrujących” - bo gdyby takie błędy wystąpiły - to z definicji odszyfrowanie w ogóle nie byłoby możliwe. Jednak na skutek działania policji i firm zajmujących się bezpieczeństwem, udało się przechwycić sporą bazę kluczy szyfrujących, dzięki którym możliwe jest odszyfrowanie plików. Więcej można znaleźć na stronach Kasperskiego.

Co do reszty - to zasadniczo Atis wyczerpał temat.      


(Nowicjusz50lat) #5

Kideyś miałem podobny problem (zaszyfrowane zdjęcia i pliki pdf) i najbardzij szkoda było mi zdjęć. Już nie pamiętam czy było to po usunięciu wirusa ale okazało się że zdjęcia mogłem otworzyć ale tylko z poziomu otwartej przeglądarki do zdjęć np. XnView (wskazując odpowiedni folder itp.) i takie zdjęcia zapisać na nowo, mnie się udało i uratowałem masę zdjęć.


(lukas2307) #6

Słuchajcie wszystko co piszecie mam wrazenie że jest kopiuj wklej (bez urazy prosze)

Ale nadal nic konkretnego nie wiem ani cienia nadzieji  i jeszcze angielskie strony ale czy ktoś odblokował?? prosze o konkretny

To już coś… oczywiscie sprawdze to gdy wróce do domu z pracy


(Atis) #7

Bez urazy, ale udaj się do wróżki.
Jedyna konkretna informacja to “Encrypted”, więc jakiej odpowiedzi oczekujesz na podstawie takich danych?
Żeby zrozumieć informację z linku, wystarczy Tłumacz Google i odrobina samodzielnego myślenia.
Poza tym zdjęcia nie były takie ważne, skoro nie miałeś kopii bezpieczeństwa.


(lukas2307) #8

Dokładnie chodzi oto co teraz puszczają we wiadomosciach te faktury z PGE o i tyle… nikt nie zna rozwiazania??


(Longhorn2009) #9

Tu nie ma co rozwiązywać, bo aktualnie nie ma prostego sposobu na rozszyfrowanie plików. Wirus cryptolocker jaki sobie wpakowałeś ma kilka tysięcy modyfikacji i jest cały czas modyfikowany. Dr Web podobno potrafi odszyfrować pliki encrypted za 150€+Vat.


(Mbil) #10

Bzdura wirus do niczego Ci nie jest potrzebny, jeśli dane są Ci nie zbędę odwieź stronę nwkcloud.com to włoska firma która potrafi odszyfrować twoje dane napisz do nich.