Odtwarzacz audio z pokazywaniem okładek


(arlid) #1

Witajcie. Szukam odtwarzacza audio, który podczas odtwarzania pokazuje okładkę albumu, pokazywana jest także okładka na liście odtwarzania. Chciałbym także, by na liście można było od razu zaznaczyć ocenę danego utworu. Czytałem, że to zależy także od skorek dla danego programu, może ktoś to potwierdzić, słyszałem ktoś o czymś takim ?


(invader92) #2

Np. Winamp ze skórką Bento ma taka fukncjonalność, o ile oczywiście okładka jest zawarta w tagu, lub w folderze z plikami.

Skórka ma dwa warianty, mały (na screenie) i duży. Klasyfikacji możesz dokonywać z okienka informacyjnego (tam gdzie jest okładka), a także w przeglądarce multimediów (screen 2)

clipboard05p.th.png

clipboard01cp.th.png


(XMan) #3

Z tego co pamiętam to Winamp

http://lajfmajster.pl/2009/08/31/winamp ... ki-albumow

Od dawna mam AIMP

on również to potrafi :

http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/j ... umu-do-mp3

http://forum.aimp.com.pl/viewtopic.php?f=10&t=17

http://forum.aimp.com.pl/viewtopic.php?f=5&t=112

Już jest nowsza wersja beta AIMP3 - wystarczy poszukać w opcjach.

okadkaalbumu.th.jpg

Wcześniej musisz zrobić j/w.


(wosmar) #4

Windows Media Player, Media Monkey pod warunkiem oczywiście,

że utwór ma zapisaną okładkę do tagu, co możesz zrobić np. programem Mp3tag


(marcin82) #5

Zerknij tutaj:

http://www.foobar2000.org/screenshots .


(Adam Bialek) #6

Windows Media Player nie wymaga zapisu okładki do tagu. Wystarczy, że w folderze z utworami z płyty będzie plik z obrazem okładki pod nazwą folder.* (* oznacza rozszerzenie pliku graficznego PNG, JPG, GIF, BMP, a w opcjach wizualizacji ustawiona będzie grafika albumu.


(invader92) #7

Nie tylko WMP, mnóstwo programów tak fukncjonuje. Chodziło nam raczej o to, że okładka zawarta w tagu jest sensowniejszym rozwiązaniem.


(arlid) #8

marcin'82 , a masz może pomysł, dlaczego skórki zainstalowane (foobar2000) nie wyglądają dokładnie tak jak na podglądzie? Coś z ustawieniami?


(Przemek 1989 07) #9

Pozwólcie że się o coś także zapytam. Ja zapisuje okładkę do tagu w pliku mp3 za pomocą programu mp3Tag. I moje pytanie . Czy dodając/usuwają okładkę wilokrotną ilość razy w pliku mp3 za pomocą tego programu ma jakiś wpływ na jakość utworów? :slight_smile:


(marcin82) #10

Nie. Informacje "meta informacje" przechowywane są na końcu pliku mp3 - nieznacznie zwiększają jego rozmiar. Jest to swego rodzaju informacja taka sama jak i TagID3V1, Tag ID3V2. Obrazek jest "zaszyty" w pliku.