Odtwarzacz audio

(Norbertkrajewski) #1

Jestem dobre 3 lata do tyłu w tematyce muzy, więc pytam, jaki player na Windowsy jest obecnie ok? Jedyne wymaganie jakie mam to to, żeby był rozwijany.

(rgabrysiak) #2

WMP, AIMP, Foobar?

(system) #3

jak szukasz playera na którym chcesz odtwarzać pliki flac to o WMP zapomnij

(Lechoslawgmer) #4

jak do muzyki to foobar2000 lub AIMP ewentualnie Winamp

(pstrowsky) #5

Zdecydowanie Windows Media Player jako najlżejszy i najbardziejszy z odtwarzaczy :wink: lub dla odmiany Foobar jak trzeba coś wyedytować w tagach. WMP oczywiście pozwala na odtwarzanie flac, była nawet kiedyś o tym mowa na forum: http://forum.dobreprogramy.pl/windows-media-player-flac-t280792.html Jeśli nie, to Foobar z odpowiednią wtyczką na 100% odtwarzał wszystkie flace z jakimi się spotkałem.

(system) #6

Przez te 3 lata co mówisz czy nawet przez 10 lat nic się nie zmieniło...

Testowałem te rożne AIMPY FOOBARY itp

Jedyny dobry wybór to Winamp, który już od daaaaaaawna jest nr.1

(SnykeShadow) #7

...i który jest jak „muł w stadzie ogierów”. Jeżeli ma to być odtwarzacz mały lekki i skuteczny to jedyny słuszny wybór to Aimp.

(system) #8

tak ale tylko jak są zainstalowane kodeki do flac-ków bo bez nich nawet ich nie ruszy

(Johny) #9

Dokładnie,jest to sam odtwarzacz bez kodeków,tylko to co od początku jest w systemie,aby się do czegoś nadał musisz zainstalować paczkę kodeków K-Lite Codecs Pack,albo jakąś inną paczkę,żeby nie mieć problemów z WMP

(system) #10

Winamp jest mułem?

Ja nie mam jakiegoś zwiariowanego kompa, athlon x2 6400+, 4GB ram 9800gt i wogóle zero zamuły, szybko sie otwiera w dodatku bez problemów odtwarza przeróżne radio internetowe co w przypadku testowania AIMPA dostawałem gorączki

No i pokażcie mi ładniejszego playera

Schowek12.bmp

Schowek01.jpg

(system) #11

większoś poprostu nie potrafi obsługiwać tak prostego programu jak winamp , instalując go klikają tylko na przycisk dalej instalując wszystko co jest w instalce lącznie z calym dodatkowym syfem jaki jest dołaczany do prawie to każdego programu i stąd ta opinia że program jest do ***** i nic ni działa.

(scripter1) #12

Przez ostatnie 3 lata bardzo dużo się zmieniło jeśli chodzi o formaty audio i ich kodeki, również dużo się pozmieniało w samych odtwarzaczach (w przypadku niektórych playerów niewiele ale w przypadku innych bardzo dużo).

Jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki to niemal każdy odtwarzacz audio/video się nadaje ale podstawą są odpowiednie kodeki, jeśli zależy ci na jakości to zapomnij o odtwarzaniu na kodeku FFDShow (kodek ten daje raczej średnią jakość; podobnie problem ma bazujący na tym samym kodzie odtwarzacz VLC) i zainstaluj jakąś bogatą paczkę kodeków.

Osobiście do odtwarzania muzyki używam ALLPlayera i dobrze dobranych kodeków jakie oferuje on w usłudze liveupdate (na innych paczkach też działa ale te są na pewno dobrze dobrane), w obecnej wersji ma on też wizualizacje przy odtwarzaniu muzyki.