Odtwarzacz audio

Jestem dobre 3 lata do tyłu w tematyce muzy, więc pytam, jaki player na Windowsy jest obecnie ok? Jedyne wymaganie jakie mam to to, żeby był rozwijany.

WMP, AIMP, Foobar?

jak szukasz playera na którym chcesz odtwarzać pliki flac to o WMP zapomnij

jak do muzyki to foobar2000 lub AIMP ewentualnie Winamp

Zdecydowanie Windows Media Player jako najlżejszy i najbardziejszy z odtwarzaczy :wink: lub dla odmiany Foobar jak trzeba coś wyedytować w tagach. WMP oczywiście pozwala na odtwarzanie flac, była nawet kiedyś o tym mowa na forum: http://forum.dobreprogramy.pl/windows-media-player-flac-t280792.html Jeśli nie, to Foobar z odpowiednią wtyczką na 100% odtwarzał wszystkie flace z jakimi się spotkałem.

Przez te 3 lata co mówisz czy nawet przez 10 lat nic się nie zmieniło…

Testowałem te rożne AIMPY FOOBARY itp

Jedyny dobry wybór to Winamp, który już od daaaaaaawna jest nr.1

…i który jest jak „muł w stadzie ogierów”. Jeżeli ma to być odtwarzacz mały lekki i skuteczny to jedyny słuszny wybór to Aimp.

tak ale tylko jak są zainstalowane kodeki do flac-ków bo bez nich nawet ich nie ruszy

Dokładnie,jest to sam odtwarzacz bez kodeków,tylko to co od początku jest w systemie,aby się do czegoś nadał musisz zainstalować paczkę kodeków K-Lite Codecs Pack,albo jakąś inną paczkę,żeby nie mieć problemów z WMP

Winamp jest mułem?

Ja nie mam jakiegoś zwiariowanego kompa, athlon x2 6400+, 4GB ram 9800gt i wogóle zero zamuły, szybko sie otwiera w dodatku bez problemów odtwarza przeróżne radio internetowe co w przypadku testowania AIMPA dostawałem gorączki

No i pokażcie mi ładniejszego playera

Schowek12.bmp

Schowek01.jpg

większoś poprostu nie potrafi obsługiwać tak prostego programu jak winamp , instalując go klikają tylko na przycisk dalej instalując wszystko co jest w instalce lącznie z calym dodatkowym syfem jaki jest dołaczany do prawie to każdego programu i stąd ta opinia że program jest do ***** i nic ni działa.

Przez ostatnie 3 lata bardzo dużo się zmieniło jeśli chodzi o formaty audio i ich kodeki, również dużo się pozmieniało w samych odtwarzaczach (w przypadku niektórych playerów niewiele ale w przypadku innych bardzo dużo).

Jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki to niemal każdy odtwarzacz audio/video się nadaje ale podstawą są odpowiednie kodeki, jeśli zależy ci na jakości to zapomnij o odtwarzaniu na kodeku FFDShow (kodek ten daje raczej średnią jakość; podobnie problem ma bazujący na tym samym kodzie odtwarzacz VLC) i zainstaluj jakąś bogatą paczkę kodeków.

Osobiście do odtwarzania muzyki używam ALLPlayera i dobrze dobranych kodeków jakie oferuje on w usłudze liveupdate (na innych paczkach też działa ale te są na pewno dobrze dobrane), w obecnej wersji ma on też wizualizacje przy odtwarzaniu muzyki.