Odtwarzacz DVD. Dwie ścieżki audio jednocześnie

Szukam programu do odtwarzania filmów DVD który może odtwarzać dwie ścieżki audio jednocześnie.

Pytanie do czego Ci to? Jak będziesz odtwarzał dwie ścieżki na raz to będą się na siebie nakładać. Przeważnie nie będziesz połowy słyszał, wystarczy że masz lektora podłożonego za Cicho i już tak sobie się ogląda film. Co do programu to nie widziałem jeszcze takiej opcji w żadnym z znanych mi programów do odtwarzania płyt DVD.

Mam film w którym gdy mówi lektor aktorzy są wyciszani prawie do końca co brzmi trochę dziwnie. Gdybym puścił jednocześnie wersję angielską i tą z lektorem to powinno być OK.

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Jakie jest odtwarzanie w VLC, SMPlayer, The KMPlayer oraz Media Player Classic?

W czym aktualnie odtwarzasz DVD?

Jeżeli w odtwarzaczu opartym na DirectShow (WMP, ALLplayer, …), jaki jest używany dekoder AC3?

Sprawdzałeś konfigurację dekodera AC3?

W tej chwili używam Windows Media Playera. Dekodera AC3 zdaję się że nie mam żadnego. Nie instalowałem żadnych pakietów kodeków. Mam Xvida, Real Alternative oraz ffdshow. I nie mam pojęcia co ma wspólnego konfiguracja dekodera AC3 z odtwarzaniem dwóch ścieżek audio jednocześnie w filmie DVD.

Sprawdź na innych wspomnianych wcześniej odtwarzaczach.

Wówczas nie miałabyś dźwięku przy odtwarzaniu DVD…

Nie ma.

Natomiast dotyczy to: “mam film w którym gdy mówi lektor aktorzy są wyciszani prawie do końca”. A to jest już związane z konfiguracją dekodera.

Natomiast odtwarzanie dwóch ścieżek jednocześnie…?

Wydaje mi się że niepotrzebnie kombinujesz.

Poza tym nie widzę by była taka możliwość (jeśli chodzi o odtwarzanie DVD na WMP).

Zajrzyj do konfiguracji dekodera audio ffdshow (jeśli AC3 jest przez niego dekodowane).

Mikser > Ustawienia głosu oraz inne

Głośność > Normalizuj i/lub ustawienie głośności poszczególnych kanałów (lektor jest zwykle na centralnym).

Ewentualnie możesz zastosować AC3Filter zamiast dekodera audio ffdshow.

Oczywiście w AC3Filter również masz spore możliwości konfiguracji.

Do tej pory WMP korzystał z pozostałości po Power DVD 5. Możliwości konfiguracji były znikome to też skorzystałem z AC3Filter.

Tu już zrobiło się ciekawie. Na wejściu było sześć możliwych ścieżek i niestety zarówno lektor jak i aktorzy jadą tą samą (sprawdziłem w scenie bez żadnych innych dźwięków i tylko ten jeden wskaźnik podskakiwał).

Próbowałem jeszcze kilku opcji (włączać lub wyłączać bo nie miałem pojęcia do czego są) ale efektu to nie przyniosło :frowning: niestety.