Odtwarzacz DVD - kto co poleca?


(Forumowy Ludzik) #1

WItajcie

 

Szukam odtwarzacza DVD z możliwością odczytu plików także z pamięci USB.

Obecnie posiadam Philips DVP2880/58 (http://www.philips.pl/c-p/DVP2880_58/2000-series-odtwarzacz-dvd) (do Tv podłączony HDMI) który niezbyt spełnia moje oczekiwania. Tzn. zakodowanie AVI w Xvid, DivX itp nie odpala... Mp4 nie odpala (ale to akurat nie ma nawet w danych technicznych), co chwila komunikat, że nie obsługuje danego kodeka (mimo, że Avi i Divx powinien), komunikaty, że nie obsługuje rozdzielczości (nie pamiętam jakiej, chyba chodziło o 1920/1080)... a szkoda gadać. Chyba tylko mpg z kompresją mpeg4 działa. Ale nie o tym tu mowa.  CHYBA, że macie napisze ktoś jak zrobić aby film był najlepszej jakości i był czytany przez tej odtwarzacz.

 

DO SEDNA.

Chciałem Was prosić o pomoc w wyborze jakiegoś odtwarzacza DVD, który będzie czytał pamięci USB oraz będzie w stanie otworzyć możliwie najwięcej formatów wideo (super by było, gdyby MP4 odpalił) a jednocześnie nie marudził, że dana rozdzielczość nie jest obsługiwana (nigdy nie miałem problemów na starym odtwarzaczu z jakimikolwiek plikami - nazwy nie pamięta).

Ktoś coś może polecić ?

Cena tak do 250zł.

Innego sposobu odtworzenia plików z USB i DVD chyba nie ma ? (Nie licząc laptopa, pc itp bo to ponad 250zł).


(system) #2

Na początek powiem co odradzam - wszelkie Manty, Wiwy itp. chińszczyznę. Otwiera wiele formatów ale laser zużywa się po roku a chyba nie o to chodzi. Poza tym jakość wykonania woła o pomstę do nieba (w jednej Wiwie jaką miałem tacka na płyty była z cieniutkiego przeźroczystego plastiku i strach było ją dotykać :P 

Polecam:

http://allegro.pl/odtwarzacz-dvd-pioneer-dv-410v-hdmi-usb-fvat-gwara-i5884801294.html - uznana marka, czyta wszystko i do tego ładnie wygląda)

http://olx.pl/oferta/dvd-blu-ray-4k-panasonic-dmp-bdt170-CID99-IDdaKFt.html#091c3348f6 - podobnie, tylko że nowszy 

 

Coś takiego kupiłbym na Twoim miejscu :slight_smile: Ew. jakiś minikomputer/odtwarzacz multimedialny, wrzucił masę divixów i cieszył się filmami bez wkładania pendrive/płyt :) 


(Forumowy Ludzik) #3

Akurat brak zrobił krótki film z wesela w MP4 i nie odtwarza, a zmiana na inny format kończy się “Kodek nie jest obsługiwany”, “Rozdzielczość nie jest obsługiwana” :confused:

 

Te co Ty podałeś też mają słabo z odtwarzanymi plikami jak tak zerknąłem.