Odtwarzacz DVD Manta 060 - nie działa prawidłowo

Witam serdecznie

Mój problem jest zarazem ogólny jak i szczegółowy, gdyż odtwarzacz czasami działa a czasami nie.

Mówiąc od początku… zaczęło się tak, że przez jakiś rok czasu często korzystałam z dvd, potem przez kolejne jakieś około 3 lata nie korzystałam z niego w ogóle.

Parę dni temu podłączyłam odtwarzacz do zasilania i na ekranie nie podświetliła mi się żadna “ikonka”, było tylko słychać taki dźwięk jakby sprawdzania przez odtwarzacz czy płyta jest w środku.

Po kilku próbach udało mi się, ekran się podświetlił w kolejności - “boot, load, save” i na tym ustał. Nie mogłam w żaden sposób otworzyć szufladki na płytę. 

Później było tak, że czasami można było włożyć płytę i nawet odtwarzać film, innym razem znowu odtwarzacz się “zacinał” na jakimś etapie, a jeszcze innym razem pojawiał się “error” na ekranie.

I tak jest nadal.

Moje pytanie brzmi, czy macie jakiś pomysł co się stało i co zrobić aby dvd znowu działało tak jak powinno.

Dziękuję z góry za info.

Ps. Tematy “Na luzie :-)” a ja wychodzę z problemem, ale cóż… życie;)

Pozdr

Ania

Jeżeli się  na  tym  nie znasz to najlepiej zanieś  do serwisu,  bo  możesz  narobić więcej szkody jak pożytku …

A całkiem możliwe, że serwis z niego wiele nie wyciągnie, to są jednorazówki.