Odtwarzacz dvd nie czyta mi plików avi

:slight_smile: Witam…mam pliki do odtwarzania avi ,gdy odtwarzam na subitplayer na pc ida bez problemu ,ale gdy chce odtworzyc na odtwrzaczu DVD przez usb nie widzi je,a z drugim plikiem mam problem z dzwiekiem na subitplayer ok rowniez dobrze …a na odtwarzaczu DVD zacinaja sie…moze jakis programikiem je przemielic…probowalem format factory…ale efekt ten sam prosze o pomoc pozdrawiam :o

DVD czyta DivX? Kolejna sprawa to jak nagrywasz np film na płytę by ją oglądać na odtwarzaczu dvd nagrywaj płytę niską prędkością, zapobiegnie to zacinaniu się filmu. A jeśli to nie pomoże to oznacza iż odtwarzacz jest do d :stuck_out_tongue: albo kodowanie filmu/dźwięku jest jakieś dziwne i Twój sprzęt go nie obsługuje.

:frowning: tylko ze ja probuje odtworzyc je z pendriva…przez usb szkoda plytki jak tylko do ogladniecia i koniec :o

Napisz jaki to odtwarzacz,

Manty, Fergussony mają problemy z portem USB.

:frowning: ja mam panasonica…z zestawu Panasonic SC-PT860K Rodzaj odtwarzanych płyt:DVD-Video, DVD-R, DVD-RAM, CD-R, CD-RW, VCD, SVCD, MPEG-4, DivX, MP3, WMA, JPEG :frowning: z 80% odtwarza bez problemu…

W takim razie jakiej wielkości pliki próbujesz odpalić. U mnie jest tak, że jak jest za duży bitrate to zaczyna się ciąć na momentach gdzie jest dużo szczegółów. Jak plik waży ok 1400Mb wiem, że mogę mieć problemy z oglądaniem, zdaje się że proc z DVD nie wyrabia z obróbką danych.

:slight_smile: to jest normalny dvix ma 717 mb adrugi plik 718 ten co ma klopoty z dzwiekiem…tylko ze na pc idzie zadnego problema jeden i drugi…a na odtwarzaczu dzwiek ,a na pierwszego nie widzi :frowning:

OK.

No to zostaje mi tylko napisać, że odtwarzacz nie dekoduje wszystkich formatów. Może akurat twój nie ma obsługi np. QPEL. Sam plik *.avi nie gwarantuje sukcesu, może być inaczej skompresowany.

Sprawdź na jakiejś Mancie. Manta słynie z tego, że czyta w zasadzie wszystko, łącznie z QPEL, innym producentom zdarzają się braki.

espaniol , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

:frowning: ale moze jakis programik ktory by przerobil go na wlasciwy :expressionless:

Jeśli to problem w rodzaju kompresji, to oczywiście że można przerobić, ale tutaj moja wiedza się gwałtownie kończy :wink:

Poszukaj programów do rekompresji na DP, które załatwią problem.

Aha, tutaj masz program który odczyta ci parametry kompresji

http://www.headbands.com/gspot/