Odtwarzacz DVD nie czyta plików NTFS z dysku

Witam, mam problem, otóż po formacie dysku przenośnego oraz zmianie systemu plików Fujitsu Siemens 250gb z FAT32 na NTFS kiedy podłącze przez USB dysk do Odtwarzacza DVD (firmy Wiwa) wyskakuje czysty dysk, nie znajduje żadnych plików. Są na nim już wgrane filmy i inne rzeczy, które kiedyś (jak był format FAT32) czytał bez problemu…

Na czym może polegać problem?

Co muszę zrobić?

Nie będę przecież zmieniał z powrotem na gorszy FAT32…

Witam,

przypuszczam że jak większość takich urządzeń starszej generacji współpracuje tylko z partycjami typu FAT32,

Proponuję podzielić dysk na dwie partycje, pierwsza FAT32 (do filmów) a drugą NTFS (do reszty danych).

Przypominam tylko że FAT32 obsługuje pliki nie przekraczające 4GB oraz partycja do 30GB (o ile dobrze pamiętam), ale z pod linuxa można zrobić dużo większe.

A mogę dzielić dysk jak mam już na nim ok 100 gb danych? Nie wiedziałem że przenośny dysk też można podzielić…

Jest możliwość utworzenia kolejnej partycji na dysku bez utraty jakichkolwiek danych.

Win 7 i vista pozwala na dzielenie, wejdź w zarządzanie komputerem\zarządzanie dyskami ppm i masz opcje zmniejsz.

A jak jest masa programów do zmniejszania, ale nie pamiętam nazw ;p

EASEUS Partition Master

Paragon Partition Manager

Norton Partition Magic

i wiele innych. Polecam ten pierwszy: http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

Podzieliłem dysk na dwie partycje NTFS i FAT32, wgrałem filmy na FAT32 i nie pokazuje ich nadal w DVD :frowning:

Odtwarzacz może widzieć tylko partycję stworzoną jako pierwszą, tak jak Windows na pandrive/memcardach widzi tylko partycję, której wpis jest pierwszy w tablicy partycji.

 Bzdura. Czym niby się różni FAT tworzony pod jednym i drugim systemem? Partycja FAT32 może mieć wielkość do 2TB.

Nie bzdura, tylko ograniczenie programu do zarządzania dyskami w Windows (por. 1 2).

Ja mam Fergusona DVP868HD i dysk 120GB. Jedyną możliwością by mój odtwarzacz widział dysk było sformatowanie go na FAT32 i założenie na całym dysku jednej partycji podstawowej.

Jeśli dobrze pamiętam to podłączyłem dysk do kompa sformatowałem go pod Windowsem, następnie zrobiłem mu partycję. Na koniec wg. zaleceń serwisu Ferguson jeszcze raz sformatowałem dysk, tyle że tym razem polecanym przez nich programem Fat32Format

Wydaje mi się że w Twoim wypadku będzie to wyglądało identycznie

Co do postu w którym zostało napisane że w FAT32 można formatować partycje do 30GB. Owszem Jest pewne ograniczenie ale wynika one z Windowsa a nie z systemu plików. Bill Gates twierdził, że nigdy nie będzie potrzebne więcej niż 640 kB pamięci RAM. Na tej samej zasadzie pewnie zrobili to ograniczenie w Windows.

Fat32Format sformatuje Tobie na FAT32 tak dużą partycję jaką będziesz miał.