Odtwarzacz DVD problem z HD


(Tobiasz50) #1

Witam was mam taaki problem...Kupiłem odtwarżacz DVD i na nim jest HDMI z tyłu też jest wejscie HDMI i Component Z tego wynika że posiada odtwarżacz Blue Ray tak wiec sciagnołem sobie z neta próbki HD i nagrałem na Plyte DVD i tu zaczyna sie problem ponieważ nie moge ich odtworżyć na odtwarzaczu.Może musi być specjalny program do tego lub nagrywarka????? Tapety w HD chodza super obraz....w ustawieniach mam 720p , 1080i , 1080p .Jak mam to nagrać???? I jeszcze jedna sprawa mój kolega sciagnał z Rapidshare film w FULL HD(WIEM żE TO NIE LEGALNE) i po prostu nie wie jak ma to nagrać na plyte w jakim formacie nie wie co i jak... Prosze o pomoc.Dzieki z gory


(neo10) #2

Z tego co opisałeś nie wynika że kupiłeś odtwarzacz blueray tylko dvd ;] takie dvd które posiada wyjście hdmi i component oraz posiada skaler rozdzielczości do hd ;] Ale taki odtwarzacz nie odtworzy ci nigdy żadnego materiału HD! !!

A ogólnie to mógłbyś podać chociaż jaki model masz tego odtwarzacza? ;]

Bo w zasadzie jest jeden co odtwarza divxa hd 720p ale wątpię abyś go akurat kupił ;] chodzi o fergusona DVP868HD http://www.ferguson-digital.eu/index.ph ... 868hd.html


(Tobiasz50) #3

to po co w tym odtwarzaczu jest wyjście HDMI???? i te wszystke rozdzielczosci w ustawieniach video??????


(dark__jedi) #4

tak jak napisał neo10 , upscaling rozdzielczości to nic innego jak interpolacja sygnału, czyli wygenerowanie uśrednionych brakujących linii sygnału. Czemu to służy? Masz na wyjściu sygnał HD o jakości analogowej. W sumie to nic więcej jak podążanie za trendem i modą.

Zdecydowaną zaletą gniazda HDMI jest jego wielkość. W porównaniu do Euro/Scart, HDMI to w końcu przyzwoity standard wtyczki (przesyła także obraz i dźwięk), który jest bardzo wygodny i zastępuje wysłużone i nieporęczne Euro.

A propo nielegalności ściągania filmów polecam artykuł:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8& ... usji+cz.+2


(neo10) #5

Sam mam stacjonarne dvd i telewizor lcd full hd i szczerze powiedziawszy ten upscaling to całkiem przydatny niezły bajer ;] na moim tv widać dużą poprawę jakości ;]

A apropo twojego wpisu: "Rapidshare film w FULL HD(WIEM żE TO NIE LEGALNE)" to jest to jeszcze legalne :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ja do oglądania filmów w hd polecam raczej komputer podłączony do tv.... choć nie na każdym komputerze pójdzie film w hd które kodowane są na ogół w mkv lub divx hd i do ich odtworzenia przydał by się dwurdzeniowy procesor itp... ;] A ogólnie to większość filmów w fullhd wygląda strasznie sztucznie :confused: